eReport.sk
Matematik Richard Kollár. Foto: YouTube

Vedec Kollár o lockdowne. Tento režim zrejme bude platiť krátko

Ešte sme si ani nestihli naštudovať vyhlášky z predošlých dní a už tu máme núdzový stav a zákaz vychádzania. Podľa matematika Richarda Kollára však prijaté opatrenia neriešia podstatné problémy a tak si myslí, že do týždňa príde opäť k zmenám v opatreniach.

„Včera sme mali tri problémy – plné nemocnice, nízku mieru zaočkovania a málo zdravotníckeho personálu a ani jeden sme sa nepokúsili vyriešiť. Dokonca sme zrušili veľa dôvodov, prečo sa mnohí očkovali,“ napísal na sociálnej sieti vedec. „Našťastie, tak, ako to u nás býva, tento režim zrejme bude platiť krátko. Už dnes sa ozvala Konferencia biskupov Slovenska, úplne nespokojné je odborné konzílium, nespokojní budú aj politici, keď si uvedomia, že to nerieši problémy, ktoré chceli riešiť, a že to nebudú žiadne dva týždne. Takže do týždňa očakávam zmeny. Tak to u nás chodí,“ dodal Kollár s tým, že sa ukázalo, že politici robia najhoršie rozhodnutia pod tlakom.

Dokonca im poslal odkaz. „Takto vás už nikdy počúvať nebudú, keď im povolíte 500 metrov so psom alebo mačkou a 1 000 metrov s deťmi, každý povinne GPS. Keď budete vyhláškou, ktorú sami nestihnete do polnoci napísať, už od polnoci od nich chcieť potvrdenie od zamestnávateľa pri ceste do práce,“ myslí si vedec. „A potom odborné konzílium každý deň rokuje do noci, čo je obdivuhodné. Jasné, keď musia dohadovať všetky detaily na pravidlá, ktoré potom platia tri dni. To je ako práca pre popolušku, tu máš hrach, tu je šošovica a ty trieď. My ideme na bál!“ dodal mrzuto.

Čítajte viac:

  1. Milan Majerský, predseda KDH.
  2. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).
  3. Hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Matematik predpokladá, že počet pozitívnych testov by sa počas najbližších dní mal znížiť. „Nie preto, že by sa zlepšila epidemická situácia, na tú by behom pár dní nemal dosah ani skutočný lockdown, nie tento šalát. Ale záujem o PCR testovanie v lockdowne klesne, tak to býva. Na testy najmä prestanú chodiť tí, ktorí tušia, že sú negatívni. Preto incidencia síce klesne, ale pozitivita testov sa pravdepodobne ešte zvýši, pretože infikovaných bude ešte stále viac a viac. Pandémia je vlak a ten brzdí pomaly,“ pripomenul s tým, že je naozaj zvedavý, čo chcú politici o desať dní vyhodnocovať. Matematik celú situáciu prirovnal k chaosu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vedec Kollár o lockdowne. Tento režim zrejme bude platiť krátko

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti