eReport.sk
Igor Matovič. Foto: tasr

Lockdown sa ešte ani poriadne nezačal a už sa koalícia háda. Matovič nazval deti pokusnými králikmi

V stredu poobede oznámila vláda, že od štvrtka (25. novembra) začína na Slovensku platiť núdzový stav a zákaz vychádzania. O lockdowne sa pritom hovorilo už niekoľko dní, zlá situácia v nemocniciach nakoniec prinútila vládu konať. Viacerí však frflú, že deti tento raz doma neostávajú. Naopak, školy sú otvorené.

Postarať sa o to mala najmä strana SaS, ktorá návrh, aby deti nechodili do škôl, vetovala. Expremiérovi a súčasnému ministrovi financií Igorovi Matovičovi, to však zrejme nie je po vôli. „Po mimoriadne hlúpom rozhodnutí zrušiť pred pár týždňami deťom v školách ochranné rúška, sa školy stali doslova rozbuškou covidu až sa nám rozhorelo celé Slovensko. A tak sú dnes s obrovským náskokom najviac pozitívne školopovinné deti a následne ich rodičia,“ frflal na sociálnej sieti šéf Obyčajných ľudí.

Pritom minister školstva Branislav Gröhling má zrejme iné čísla. „Minulý týždeň NCZI evidovalo najviac nakazených v skupinách nad 35 rokov a najmenej v skupine pod 9 rokov. Práve starší ľudia najčastejšie končia v nemocnici a na pľúcnej ventilácii. Takmer 83 % z nich je neočkovaných. Títo starší ľudia by sa mali očkovať, aby sa toto nedialo. Na ich rozhodnutie neočkovať sa, by nemali doplácať žiaci svojím vzdelaním,“ uviedol liberál.

Čítajte viac:

  1. Delta variant, covid, koronavírus
  2. Milan Majerský, predseda KDH.
  3. Hlavný hygienik SR Ján Mikas.
  4. Igor Matovič (OĽANO), v pozadí Boris Kollár (Sme rodina) počas tlačovej konferencie 26. novembra.

Matovič však tvrdí, že odborníci čiastočné zavretie škôl odporúčali. „Konzílium zložené z najlepších slovenských epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov dôrazne vláde odporučilo aspoň na 7 dní zavrieť ll. stupeň ZŠ a SŠ, aby sa upokojila situácia v nemocniciach a v samotných školách, kde v mnohých je situácia katastrofická. Tri koaličné strany – OĽANO, Sme rodina a Za ľudí návrh konzília odborníkov podporili a SaS návrh vetovala,“ povzdychol si Matovič, ktorý svoju statusu dal titulok „Deti ako pokusní králici“.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lockdown sa ešte ani poriadne nezačal a už sa koalícia háda. Matovič nazval deti pokusnými králikmi

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti