eReport.sk
Foto: tasr

Na Slovensku začal platiť núdzový stav. Aké zákazy so sebou priniesol a kam sa v lockdowne dostanete?

Na Slovensku platí od štvrtka na 90 dní núdzový stav. Vláda schválila aj zákaz vychádzania. Zákaz vychádzania neplatí od 1.00 do 5.00 h. Platí aj viacero výnimiek.

Ide napríklad o nákup nevyhnutných životných potrieb v najbližšom obchode (potraviny, lieky, drogéria, obuv, krmivá pre zvieratá, pohonné hmoty, noviny), nevyhnutné služby (okienkový predaj gastroprevádzok, banky, poisťovne, autoservisy a STK, čistiarne, výdajne e-shopov, kľúčová služba, optiky, servis mobilov, kúpele zo zdravotných dôvodov). Výnimkou je aj cesta do a zo zamestnania s potvrdením od zamestnávateľa. Vláda odporúča home office.

Cesta na očkovanie a testovanie je povolená

Cesta na a z očkovania a testovania na ochorenie COVID-19 či cesta do jaslí a škôl tvorí tiež výnimku zo zákazu vychádzania. V tomto prípade je povolený sprievod. Ľudia môžu ísť aj do prírody v rámci okresu.

Výnimky zo zákazu vychádzania

Výnimkou je aj cesta na účel starostlivosti o hospodárske zvieratá, venčenie psov a mačiek do 500 metrov od bydliska. Zákaz vychádzania sa netýka ani zdravotnej starostlivosti a cesty na účel starostlivosti o blízku osobu. Výnimky taktiež platia pre pohreb, sobáš a krst. Naposledy bol núdzový stav na Slovensku vyhlásený vlani od 1. októbra do 14. mája tohto roka.

Na koncert či futbal sa nedostanete

Hromadné podujatie sú od štvrtka zakázane. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.   Výnimku zo zákazu usporiadania majú hromadné podujatia v režime očkovaní a prekonaní do desať osôb. Podľa ÚVZ sa môžu konať len v súvislosti s výkonom práce. Organizátor musí zabezpečiť oznam o tom, že sa hromadné podujatie organizuje.

Bude vás zaujímať:

  1. Delta variant, covid, koronavírus
  2. Milan Majerský, predseda KDH.
  3. poslanec NR SR Milan Kuriak (OĽaNO) počas rokovania

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Slovensku začal platiť núdzový stav. Aké zákazy so sebou priniesol a kam sa v lockdowne dostanete?

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti