eReport.sk
Robert Fico, šéf Smeru. fb/robertficosk

VIDEO Fico: Preštudujte verejné vyjadrenia Hegera. Tvrdil, že sú perfektne pripravení na tretiu vlnu!

Podľa predsedu Smeru Roberta Fica by mala národná rada vypustiť všetky návrhy zákonov, ktoré nesúvisia s rozpočtom na rok 2022 a tiež všetky návrhy, ktoré nesúvisia s bojom proti pandémii a mala by sa zaoberať mimoriadne vážnou situáciou, ktorú na Slovensku máme. Tlačovka Smeru sa uskutočnila ešte pred vyhlásením premiéra o zavedení núdzového stavu, ktorý začne platiť už po polnoci.

„Sme svedkami nemohúcnosti vlády rok a pol, ale táto nemohúcnosť vychádza na povrch v posledných mesiacoch. Podrobne si preštudujte všetky verejné vyjadrenia, ktoré mal predseda vlády Heger a minister zdravotníctva počas letných mesiacov, dokonca tieto vyjadrenia mali ešte v septembri a začiatkom októbra. Súčasne obidvaja vyhlasovali, že vláda Slovenskej republiky je perfektne pripravená na tretiu vlnu, že nebude v žiadnom prípade potrebné uvažovať o nejakom lockdowne, že nebude potrebné uvažovať o prijímaní obmedzujúcich opatrení a rozhodnutí. Buď klamali alebo netušili, o čom v danej situácii hovoria,“ priblížil Fico.

Protirečivé vyjadrenia premiéra a ministrov

Fico požiadal médiá, aby konfrontovali tieto vyjadrenia s realitou. Podľa neho treba ukázať vyjadrenia z leta a súčasne realitu z dnešného dňa a ak niekto tvrdil, že nebude treba núdzový stav, treba ukázať, aké vyhlášky boli prijaté Úradom verejného zdravotníctva s účinnosťou od 22. novembra a aké rozhodnutia sa pripravujú dnes na vláde.

„Nesedí tu nič a slovenská verejnosť musí vidieť, že za to, v akom stave sa nachádza Slovensko 24. novembra, za tých 14 tisíc obetí covidu zodpovedá na 100% táto vládna koalícia,“ povedal predseda strany SMER – SD.

Lengvarský je zrelý na uterák

Fico priznal, že bolo veľkým prekvapením, keď terajší minister zdravotníctva Lengvarský prijal nomináciu na ministra z pozície riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. Pripomenul mu tiež, do akého obrazu ho dostávajú jeho kolegovia vo vláde.

Matovič robí z ministra zdravotníctva obyčajnú politickú handru.

Robert Fico, šéf Smeru.

Predseda Smeru si myslí, že by šéf rezortu zdravotníctva mal ľudsky zvážiť svoju funkciu a dať priestor na to, aby koalícia začala uvažovať o tom, koho postaví na tento post.

„Je smiešne a ponižujúce, ako sa k nemu správa bývalý predseda vlády a súčasný minister financií Matovič. Veď za jeho éry došlo k výmene ministra zdravotníctva. Z hľadiska ľudskej dôstojnosti a takého normálneho postavenia chlapa by som odmietol tieto psychiatrické výlevy Matoviča na moju adresu a hodil by som mu ako predsedovi strany funkciu ministra zdravotníctva do ksichtu, pretože robí Matovič z ministra zdravotníctva obyčajnú politickú handru. Po druhé vidieť na ministrovi zdravotníctva, že sa nevie pohnúť z miesta, pretože nemá politickú podporu a môže povedať čokoľvek, pokiaľ sa Matovič dobre na to nevyspí, z hľadiska politickej strany, tak nič nie je. A vrcholom všetkého je to, ak nejaká hovorkyňa vám bráni na tlačovej konferencii čokoľvek povedať a ťahá vás ako trojročné dieťa z tlačovej konferencii, aby náhodou minister zdravotníctva niečo nepovedal,“ doplnil Fico.

Zdravotníctva by sa mal podľa Fica chopiť tvrdý manažér

Predseda sociálnych demokratov uviedol, čo by v danej situácii robil Smer, keby bol vo vláde a mal by hľadať nového ministra zdravotníctva, ktorý by v prvom rade musel byť tvrdý manažér. „Prvá úloha, pán minister, musíš do siedmich dní predložiť plán stabilizácie lekárov a zdravotných sestier a tu máš balík peňazí, ktoré môžeš na tento účel použiť. Do siedmich dní musíš predložiť plán využitia existujúcej zdravotnej techniky a plán prípravy zdravotníkov na využívanie tejto zdravotnej techniky, pretože to je škandál, ak niekde v skladoch sa povaľujú stovky pľúcnych ventilácii a súčasne komunikujeme vo vzťahu k verejnosti, že sa nám všetky kapacity minuli. A samozrejme musel by predložiť tretí plán a to je plán okamžitej komunikácie a práce s ľuďmi, ktorí sú pozitívne testovaní,“ odkázal trojnásobný expremiér.

Zdroj: www.youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Milan Majerský, predseda KDH.
  2. Migranti sedia po prekročení hranice z Bieloruska do Poľska v poľskej dedine Usnarz Gorny.
  3. Oznam o vstupe povolenom iba pre OP očkovaných a po prekonaní COVID-19 na vstupných dverách nákupného centra Laugaricio, 22. novembra 2021 v Trenčíne.
  4. Juraj Šeliga (Za ľudí)
  5. V popredí šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Preštudujte verejné vyjadrenia Hegera. Tvrdil, že sú perfektne pripravení na tretiu vlnu!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php