eReport.sk
Lucia Ďuriš Nicholsonová, foto: facebook L. Ď. N.

Nicholsonová sa utrhla kvôli lockdownu. Vládu označila za „bandu populistov“. Vedenie krajiny by zverila prezidentke a odborníkom

Vážna pandemická situácia v nemocniciach prinútila vládu konať. Od štvrtka tak platí na Slovensku núdzový stav a zákaz vychádzania no z množstvom výnimiek. Niektorí odborníci hovoria už o humanitárnej kríze. K tomuto názoru sa prikláňa aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá na sociálnej sieti stratila nervy.

„Slovensku pomôže len to, keď vládni populisti prestanú myslieť a hovoriť. Je to banda populistov, ktorí riešia len vlastné politické preferencie. Vedenie krajiny by v tejto humanitárnej kríze mali prevziať jediní zodpovední: prezidentka a konzílium odborníkov,“ myslí si politička. Mnohí jej fanúšikovia je však vyčítali, že priamo neoznačila svoju bývalú stranu SaS, ktorá si presadila otvorené školy.

– Foto: fb/luciadnicholsonova

„Hovorím o vláde, nie o stranách. Každý niečo blokuje, neblokuje, súhlasí, nesúhlasí. Prezidentka sa kontinuálne riadi odporúčaniami vedcov a odborníkov. Tak ako každý normálny človek,“ vysvetlila europoslankyňa, ktorú tiež vytočilo, keď ju diskutujúci podozrievali z toho, že takýmito vyhláseniami naháňa politické body. „Takmer pred rokom som odišla zo SaS a som na odchode z politiky. Koho hlasy naháňam a na čo by mi boli?“ reagovala politička.

Čítajte viac:

  1. top1 Nicholsonová
  2. Milan Majerský, predseda KDH.
  3. Hlavný hygienik SR Ján Mikas.
  4. Europoslankyňa Nicholsonová so svojou mamou.

Na Slovensku platí od štvrtka na 90 dní núdzový stav. Vláda schválila aj zákaz vychádzania. Zákaz vychádzania neplatí od 1.00 do 5.00 h. Platí aj viacero výnimiek. Ide napríklad o nákup nevyhnutných životných potrieb v najbližšom obchode (potraviny, lieky, drogéria, obuv, krmivá pre zvieratá, pohonné hmoty, noviny), nevyhnutné služby (okienkový predaj gastroprevádzok, banky, poisťovne, autoservisy a STK, čistiarne, výdajne e-shopov, kľúčová služba, optiky, servis mobilov, kúpele zo zdravotných dôvodov). Výnimkou je aj cesta do a zo zamestnania s potvrdením od zamestnávateľa. Vláda odporúča home office.
      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nicholsonová sa utrhla kvôli lockdownu. Vládu označila za „bandu populistov“. Vedenie krajiny by zverila prezidentke a odborníkom

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti