eReport.sk
Viera Leščáková

Podpredsedníčka Za ľudí šokuje. Možno je aj smola, že dnes nevládne Smer

Tretia vlna pandémie zúri na Slovensku a politici hľadajú vinníka, kto môže za to, že má taký priebeh, aký má. Najčastejšie sa skloňuje nedostatočné zaočkovanie obyvateľov voči COVID-19. Opozícia ukazuje na nemohúcnosť koalície, vláda zase frfle, že s nimi opozícia nespolupracuje.

„Momentálne sme ako Slovensko vo veľmi kritickej situácii a to tu ešte nie je nový variant, ktorý WHO nazýva omikron. Máme tu ešte len delta variant a máme extrémne kritickú situáciu vo všetkých nemocniciach. Máme tu politickú opozíciu, ktorá svojich voličov nabáda, aby veľmi zvážili očkovanie, až by som povedala, že odrádza od očkovania svojich voličov,“ povedala v diskusii RTVS Sobotné dialógy podpredsedníčka strany Za ľudí Viera Leščáková.

– Foto: RTVS

„Kto má moc, má aj zodpovednosť,“ schladil ju bývalý minister práce Ján Richter a pripomenul, že opozícia za niektoré koaličné návrhy aj zahlasovala. „Nie je možné, aby sa prenášala nejaká zodpovednosť za to, čo neurobili ľudia, ktorí majú zodpovednosť na nás,“ dodal poslanec za Smer a pripomenul množstvo prešľapov súčasnej koalície. Išlo napríklad o hlasovanie v parlamente, kde umožnili prísť aj pozitívne testovaným či účasť expremiéra Igora Matoviča na svadbe, kde nemal rúško.

– Foto: RTVS

Je veľmi málo krajín na svete, kde sa opozícia nespojila s vládnou koalíciou v boji proti pandémii. U nás je to tak. Preto tá zaočkovanosť je taká nízka. Možno je aj smola v súvislosti s pandémiou, že teraz nevládne Smer. Som hlboko presvedčená, že by boli mestské haly naplnené voličmi tak, ako to bolo na MDŽ. Martin Nikodým by moderoval, rozdávali by sa karafiáty a zároveň by sa vakcinovalo. Áno, som hlboko presvedčená, že ak by mali zodpovednosť za vakcináciu, jednoducho by to robili teraz tak,“ zamyslela sa Leščáková. „My sme do istej miery podali ruku s tým, že sme podporili viaceré návrhy, ktoré sa týkali tejto problematiky, no ale z opačnej strany tá ruka nebola prijatá,“ uviedol Richter, ktorému sa nepáči, že sa veľakrát nezhode ani samotná koalícia.

Čítajte viac:

  1. Marek Krajčí v štúdiu RTVS.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podpredsedníčka Za ľudí šokuje. Možno je aj smola, že dnes nevládne Smer

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti