eReport.sk
Foto: tasr/ap

V Trenčíne si hazardní hráči už ani neškrtnú. Mesto im dalo úplný zákaz!

BRATISLAVA/TRENČÍN – Človek je od nepamäti tvor hravý so sklonom k hazardu. V ostatnom čase sa ale mnohí ľudia stali závislí na hazarde, a tak sa niektoré samosprávy rozhodli rázne zakročiť – zakázali ho!


Asociácia zábavy a hier (AZAH) vyjadruje rozhorčenie nad pošliapaním základných pravidiel slušného správania a demokratických zásad, ktorým sa prezentoval poslanec trenčianskeho mestského zastupiteľstva Peter Hošták. Na margo v stredu (18.5.) schváleného zákazu hazardu v Trenčíne to pre TASR uviedla Dominika Lukáčová z AZAH.

Bude menej závislých a menší kšeft prevádzkarov

Hošták podľa nej opakovane predkladal návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o zákaze hazardu v meste a v stredu „doslova podlým a zbabelým spôsobom, bez možnosti účasti zástupcov herní na rokovaní zastupiteľstva k tomuto bodu, presadil svoj doteraz neúspešný návrh“. Rovnaký návrh podľa nej poslancovi neprešiel v septembri, keď zastupiteľstvo prijalo argumenty prevádzkovateľov legálnych herní o absurdite ich zákazu v časoch, keď pandémia presunula hráčsky svet do online priestoru a došlo k nárastu online kasín a k ich rekordným ziskom. „Väčšina poslancov dala pri poslednom rokovaní o tomto bode jasne najavo, čo si o zákaze legálnych herní myslí, a starostlivo zvážili neúčinnosť, ba až kontraproduktívnosť tohto kroku. Napriek tomu sa poslanec rozhodol, že ho presadí nasilu. V stredu totiž nebol na programe zastupiteľstva,“ zdôraznila Lukáčová.

Zníženie dostupnosti hazardu zníži mieru závislosťou postihnutých osôb.

Peter Hošták, poslanec trenčianskeho mestského zastupiteľstva


Podľa Hoštáka VZN o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta Trenčín bolo zverejnené zákonom predpísaným spôsobom. K návrhu v zákonom stanovenej lehote neboli uplatnené pripomienky fyzických osôb. „Na začiatku rokovania zastupiteľstva som v stredu využil poslaneckú kompetenciu predložiť návrh na doplnenie programu (pôvodný návrh programu pripravuje primátor), poslanci hlasovaním môj návrh o doplnenie programu podporili. Za predložený návrh VZN o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta Trenčín hlasovalo 14 prítomných poslancov, proti nebol nikto,“ skonštatoval Hošták a dodal, že už pri prvom hlasovaní za zákaz hazardu v septembri bola väčšina prítomných poslancov za. Iba traja poslanci hlasovali proti.

Bude vás zaujímať:

  1. Peniaze, tipovanie, hokej
  2. Karel Komárek.


Podráždená reakcia prevádzkarov hazardu je v súlade s tým, čo napovedá zdravý rozum a potvrdzuje výskum – zníženie dostupnosti hazardu zníži mieru závislosťou postihnutých osôb. Ak vyženieme herne z miest, tak bude platiť staré dobré ‚zíde z očí, zíde z mysle‘. Bude menej závislých a bude menší kšeft prevádzkarov. Osobné invektívy voči mojej osobe majú vyplašiť poslancov z iných miest a obcí – nech vedia, čo ich bude čakať, ak budú iniciovať či podporovať reguláciu hazardu,“ doplnil Hošták s tým, že reakcia AZAH je zmiešaninou osobných invektív, poloprávd až klamstiev.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Trenčíne si hazardní hráči už ani neškrtnú. Mesto im dalo úplný zákaz!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti