tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Karel Komárek.
Karel Komárek.Zdroj. forbes. cz

Tak to je „gól“: Český magnát získal britskú lotériu!

Britský úrad pre reguláciu hazardných hier udelil 10-ročnú licenciu na prevádzkovanie národnej lotérie spoločnosti zo skupiny českého miliardára Karla Komárka, ktorý sa pokúša prerušiť vzťahy s ruským plynárenským gigantom Gazprom. TASR správu prevzala z agentúry Bloomberg.

Spoločnosť Allwyn Entertainment Ltd, jeden z najväčších prevádzkovateľov lotérií v Európe, získala v Spojenom kráľovstve licenciu po Camelot UK Lotteries, ktorá národnú lotériu prevádzkovala od jej založenia v roku 1994 a platnosť jej licencie vyprší v roku 2024, uvádza sa v utorkovom vyhlásení.

Komárkova holdingová spoločnosť KKCG Group AS prevádzkuje tiež Moravské naftové doly. Tie majú podľa internetovej stránky KKCG na Morave spoločný podnik na skladovanie plynu s ruským Gazpromom.

V otvorenom liste zo začiatku marca Komárek odsúdil ruskú inváziu na Ukrajinu a uviedol, že rokuje s českou vládou o odstránení Gazpromu zo spoločného podniku. Dodal, že podporuje ukrajinských utečencov a snaží sa vycúvať zo spoločných podnikov s Ruskom.

„Existuje len veľmi málo možností, ako sa úplne odtrhnúť od ruského plynu vo východnej Európe,“ upozornil Komárek. „To, čo chceme urobiť, je zbaviť sa zapojenia Ruska bez toho, aby sme uprostred zimy ohrozili bežných českých občanov.“

Spojené kráľovstvo po invázii Ruska na Ukrajinu nedávno pridalo na sankčný zoznam bohatých Rusov aj generálneho riaditeľa Gazpromu Alexeja Millera. Britská komisia pre hazardné hry, ktorá licenciu udelila, uviedla, že všetci uchádzači boli uznaní za „vhodných“ a že do financovania Allwynu nie sú zapojené žiadne sankcionované subjekty.

Spoločnosť Allwyn sa chystá vstúpiť na burzu v New Yorku v spojení s firmou Cohn Robbins Holdings, ktorá sa špecializuje na akvizície a vedie ju bývalý poradca exprezidenta Donalda Trumpa Gary Cohn.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tak to je „gól“: Český magnát získal britskú lotériu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku