eReport.sk
Ilustračná foto, foto: sita

V Rusku stále horí viac ako milión hektárov lesov

Viac ako 300 lesných požiarov s celkovou rozlohou prevyšujúcou milión hektárov evidovali v piatok ráno v Ruskej federácii. Väčšina týchto požiarov sa pritom vyskytuje v Jakutskej republike na Ďalekom východe, informovala agentúra TASS.

Federálna služba vzdušnej ochrany lesov (Avialesoochrana) za uplynulých 24 hodín v krajine uhasila 115 lesných požiarov a naďalej sa aktívne pracuje na uhasení 307 lesných požiarov s celkovou rozlohou 1,01 milióna ha. Situácia s lesnými požiarmi je najhoršia v Jakutskej republike, kde v súčasnosti evidujú 177 lesných požiarov s rozlohou takmer 900 000 hektárov. Za posledných 24 hodín tam uhasili približne 40 požiarov. Oheň sa však v piatok priblížil k niekoľkým dedinám.

Rozsiahle lesné požiare okrem toho zaznamenali aj na Čukotke, kde sa vyskytlo 15 požiarov s rozlohou prevyšujúcou 45 000 hektárov, na Kamčatke – tri požiare s rozlohou takmer 35 000 hektárov, či v Irkutskej oblasti – 30 požiarov s rozlohou viac ako 27 000 hektárov. V niekoľkých ďalších oblastiach evidujú požiare s rozlohou presahujúcou 3 000 hektárov.

Na hasení požiarov sa zúčastňuje 5836 ľudí, 966 kusov techniky, 41 lietadiel a ďalších 75 lietadiel situácie sleduje. V súvislosti s lesnými požiarmi vyhlásili výnimočný stav v ôsmich subjektoch Ruskej federácie, špeciálny protipožiarny režim je vyhlásený v 60 subjektoch. Rusko v posledných rokoch zažíva obzvlášť rozsiahle lesné požiare, ktorých príčinu vidia odborníci v suchých a horúcich letách.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport