eReport.sk
Foto: tasr

Ruské sily spustili v Charkovskej oblasti pozemnú ofenzívu! Ohlásila to ukrajinská armáda


Ruské sily spustili v piatok ráno pozemnú ofenzívu na severovýchode Ukrajiny v Charkovskej oblasti a pri meste Vovčansk postúpili približne o jeden kilometer.

Ruská ofenzíva v Charkove

Približne o 05.00 h (04.00 h SELČ) sa nepriateľ pokúsil preraziť našu obrannú líniu obrnenými vozidlami,“ napísalo ministerstvo v tlačovej správe.

Dodalo, že tomu predchádzalo intenzívne ostreľovanie prednej línie ukrajinskej obrany a útoky riadenými leteckými bombami v smere na mesto Vovčansk. Podľa tamojších predstaviteľov má mesto približne 3000 obyvateľov a vo Vovčansku i jeho okolí prebiehala evakuácia. „Tieto útoky boli odrazené a boje rôznej intenzity pokračujú. Na posilnenie obrany v tomto sektore frontu boli vyslané záložné jednotky,“ uviedlo ministerstvo obrany.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky

Zdroj z ukrajinskej armády uviedol, že ruské sily sa snažia postúpiť až desať kilometrov do hĺbky územia a vytvoriť tam nárazníkovú zónu. O pokuse ruských jednotiek prekročiť hranice s Ukrajinou predtým informoval aj gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov. Pokusy boli podľa neho odrazené a ukrajinské ozbrojené sily si „udržali svoje pozície a nestratili ani meter“ územia.

Vovčansk a ďalšie pohraničné osady v Charkovskej oblasti obsadili ruské jednotky hneď na začiatku rozsiahlej invázie vo februári 2022, ale v septembri toho istého roku ich odtiaľ vytlačili ukrajinské sily.

Zdroj: tasr/afp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruské sily spustili v Charkovskej oblasti pozemnú ofenzívu! Ohlásila to ukrajinská armáda

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: