eReport.sk
Národná rada prerazila dno
Milan Majerský, predseda KDH. Zdroj: tasr

Ďateľ: Keď KDH robí konečne autonómnu politiku, „smetisko“ SME v tom vidí kolaboráciu so Smerom


„KDH vystrčilo hlavu z radu, smetisko okamžite zasahuje,“ smeje sa na Facebooku novinár Peter Tóth. Naráža na článok redaktora Michala Katušku z denníka SME a sarkasticky píše, že sa zrodila nová novinárska hviezda. V momente, kedy strana KDH začala aspoň jemne robiť vlastnú autonómnu politiku, isté denníky stranu obviňujú z kolaborácie so Smerom.

KDH vystrčilo hlavu z radu

Katuška podľa Tótha v „progresívnom šerblíku“ prevzal štafetu po Monike Tódovej. Tóth upresňuje, že to je tá, „čo má za manžela Pamelu z Pezinka“.

„Smetiarska hviezda sa činí už dlhší čas, no najnovšie ma zaujalo, že Katuška dostal za úlohu likvidovať KDH. Áno, dúhové, dezorientované KDH, ktoré ešte donedávna, teda do druhého kola prezidentských volieb, robilo štafáž Miškovi a ďalším progresívnym veličinám slovenskej politiky a nadbiehalo šerblíkom a ich predstavám o svete a živote vôbec,“ vysmieva sa Ďateľ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy. FOTO TASR/ Jakub Kotian *** Local Caption *** Peter Bárdy
  2. Juraj Kliment sudca
  3. Tej Zuze muselo načisto preskočiť!

„Včera Katuška vypľul článok s titulkom „KDH chce z opozície presadiť svoj program. Výsledkom je, že pomáha Smeru“. Hneď v prvej vete článku Katuška žaluje, že kádeháci „vláde pomohli s medveďmi, pripojili sa k dôchodkom, kritizujú zmrazenie eurofondov“. To azda ani nie je potrebné komentovať, len dodám, že Katuškovi by očividne prospelo, keby mu nejaká podvyživená medvedica pleskla tatranku po krku. Snáď by sa spamätal,“ konštatuje novinár.

Denníku SME je zrazu dobrý aj Hlina

Ďateľ si všíma aj to, že redaktor Katuška sa zrazu odvoláva dokonca na tvrdenia Alojza Hlinu. „K tomu sa žiada pripojiť zopár poznámok. Po prvé, smetiari musia byť neobyčajne zúfalí, výsledkami dvoch prehraných volieb frustrovaní a mentálne vyprahnutí, ak sú odkázaní na psychotickú produkciu Alojza Hlinu,“ vysmieva sa Peter Tóth.  

Podľa neho, KDH konečne pritom len prejavilo nepatrné náznaky zdravého rozumu. „Najmä podporou riešenia medveďov a odmietaním krížovej výpravy Miškovej progresívnej bagáže v Bruseli za zastavenie eurofondov Slovensku len preto, že ľudia nezvolili „žiaducu“ parlamentnú väčšinu. Katuška z toho vyvodzuje, že hnutie pomáha Smeru. Normálny človek by povedal, že KDH robí aspoň čiastočne (alebo konečne?) autonómnu politiku. Smetisko a Katuška v tom vidia kolaboráciu so Smerom…“ čuduje sa známy novinár.  

V neposlednom rade, podľa Petra Tótha, ak by aj bolo niečo pravdy na tom, že KDH má so Smerom nejaké dohody, rozhodne by to nemal byť dôvod na alarmujúce články. „Práve naopak, ak dokážu uzatvárať a dokonca aj dodržiavať zmysluplné dohody politické strany rozdelené hranicou oddeľujúcou koalíciou od opozície, môže to naznačovať, že na Slovensku nie je až tak zle, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať,“ uzavrel.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďateľ: Keď KDH robí konečne autonómnu politiku, „smetisko“ SME v tom vidí kolaboráciu so Smerom

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne