eReport.sk
Na tlačovke o zmenách v RTVS bol poriadny rozruch
Uprostred Martina Šimkovičová, vľavo Tomáš Taraba a vpravo Andrej Danko, vo štvrtok 14.marca 2024 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Kostelný sa v divadle navážal do ministerky, tá si jeho, aj M. Drličku chce predvolať na „koberček“


Čo sa stalo? Martina Šimkovičová v relácii rádia Infovojna informovala, že plánuje hovoriť s riaditeľom SND M. Drličkom aj hercom Ľ. Kostelným. O čom? Kostelný údajne do divadelného predstavenia zaradil vlastnú repliku. Na tom by nebolo asi nič zlé, keby to nebolo opäť zas jedno šírenie nenávisti z tábora liberálov.

Čo sa stalo?

Bývala poslankyňa Národnej rady Romana Tabák pred niekoľkými dňami na sociálnej sieti informovala, že sa od známej dozvedela, že herec Ľuboš Kostelný v predstavení v SND vykrikoval, že nenávidí ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú.    

Je celkom pochopiteľné, že toto nenechalo ministerku chladnou. Ku kauze sa vyjadrila v rádiu Infovojna v pondelok 6. mája.

„Počas predstavenia kričal Kostelný v jeho postave homosexuála do mikrofónu, že nenávidí Martinu Simkovicu, nedopovedal to teda celé. Tak ja sa pýtam a budem sa pýtať aj pána riaditeľa, aj tohto konkrétneho herca, keďže je platený z peňazí štátnych, lebo je zamestnaný v štátnej inštitúcii a hrá tam, že či je toto v súlade s demokraciou,“ povedala M. Šimkovičová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Audiovizuálny fond
  2. Tabak kritizuje britskú gender politiku
  3. Žiadne odvolávanie nepodporuje

A reakcia herca na jej slová? Zrazu sa vraj nechce miešať do politiky. Aj keď práve svojím vyjadrením ukázal, že sa do nej mieša.

Ako informuje portál Refresher, Kostelný povedal, že sa k tomu „nebude vôbec vyjadrovať“. „Nechcem sa zamiešať do týchto hier, ktoré sú úplne neprístojné,“ uviedol herec.

Podobný postoj zaujal aj šéf divadla. Matej Drlička uviedol, že si nie je vedomé žiadnej „rušivej časti inscenácie“.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kostelný sa v divadle navážal do ministerky, tá si jeho, aj M. Drličku chce predvolať na „koberček“

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: