eReport.sk
Orbán zreteľne hovorí Zelenskému
VIktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj. Archívne foto: fb/orbanviktor

Orbán zreteľne hovorí Zelenskému: Maďarsko podporuje každú iniciatívu za mier!


Maďarský premiér Viktor Orbán viedol v stredu telefonický rozhovor s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Oznámil to podľa agentúry MTI Orbánov hovorca Bertalan Havasi.

Orbán zreteľne hovorí Zelenskému

Obaja politici hovorili o dôležitých otázkach maďarsko-ukrajinských vzťahov, uviedol hovorca vo vyhlásení. Hlavnou témou bola podľa neho „otázka vojny a mieru“. Orbán povedal, že jeho krajina je pripravená prispieť ku každej iniciatíve a aktivite, ktorá by mohla viesť k mierovému riešeniu. Politici sa zhodli, že budú pokračovať v bilaterálnych konzultáciách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kde sú Slováci a Slovenky?
  2. Generálny tajomník OSN António Guterres, ruský minister obrany Sergej Šojgu, ukrajinský minister infraštruktúry Olexandr Kubrakov a , turecký prezident Recep Tayyip Erdogan počas podpisu dohody o vývoze obilia z Ukrajiny cez Čierne more v istanbulskom paláci Dolmabahce v piatok 22. júla 2022.

Zelenskyj na sociálnej sieti po rozhovore uviedol, že Orbánovi zdôraznil záujem Ukrajiny o dobré susedské vzťahy s Maďarskom, ako aj rozvoj spolupráce v oblastiach obchodu, energetiky a logistiky.

Rozhovor s Orbánom

Ukrajinský líder napísal, že mal „dlhý a zmysluplný“ telefonát s maďarským premiérom, ktorého pozval na mierový summit pripravovaný v júni vo Švajčiarsku. „Pozícia Maďarska je pre nás dôležitá, pokiaľ ide o priblíženie mieru a spoločnej regionálnej bezpečnosti,“ citovala Zelenského MTI. Zelenskyj doplnil, že témou bola aj integrácia Ukrajiny do EÚ. Podľa vlastných slov je pevne presvedčený, že rýchly vstup do Únie bude mať prínos pre Ukrajinu i Maďarsko.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán zreteľne hovorí Zelenskému: Maďarsko podporuje každú iniciatívu za mier!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: