eReport.sk
Vstupné dvere do synagógy, v ktorej muž zadržiaval rukojemníkov.
Vstupné dvere do synagógy, v ktorej muž zadržiaval rukojemníkov. Zdro: yt/kvue

USA: Podozrivý zo synagógy je „mŕtvy“, rukojemníci sú zachránení, uviedla polícia

Muž, ktorý zadržiaval štyroch ľudí v synagóge v americkom štáte Texas, je „mŕtvy“ a rukojemníkov bez ujmy na zdraví zachránil zásahový tím, oznámil v sobotu večer miestneho času policajný šéf. Správu priniesla v nedeľu tlačová agentúra AFP.

„Tím určený na záchranu rukojemníkov vtrhol do synagógy,“ povedal na tlačovej konferencii Michael Miller, policajný šéf v texaskom meste Colleyville, kde sa prípad stal. „Podozrivý je mŕtvy,“ dodal Miller.

Muž žiadal prepustenie usvedčenej teroristky

Guvernér Texasu Greg Abbott na Twitteri napísal, že rukojemnícka dráma trvala takmer 12 hodín. „Modlitby boli vypočuté. Všetci rukojemníci sú živí a zdraví,“ doplnil. Abbottov tvít nasledoval po hlasných zvukoch, ktoré vychádzali zo synagógy a zneli ako streľba, uviedla agentúra AP.

Podľa úradov muž, ktorý zadržiaval rukojemníkov, žiadal prepustenie pakistanskej neurologičky, usvedčenej teroristky Áfíje Siddíkíovej, ktorá sa nachádza v neďalekej väznici Federálneho zdravotného centra (FMC), v meste Fort Worth.

Prípad vyvolal v Pakistane hnev

Siddíkíová, bývalá pakistanská vedkyňa, bola v roku 2010 newyorským súdom odsúdená na 86 rokov väzenia za pokus o vraždu amerických vojakov v Afganistane. Tento mimoriadne medializovaný prípad vyvolal v Pakistane hnev.

Televízia ABC News s odvolaním sa na nekonkretizovaný zdroj uviedla, že podozrivý zajal v synagóge rabína a troch ďalších rukojemníkov. Muž tvrdil, že je ozbrojený a na neznámych miestach uložil bomby.

Vraj bol bratom Siddíkíovej

Polícia s mužom v synagóge dlho vyjednávala a ten následne prepustil jedného rukojemníka. Podľa ABC News bol muž údajne bratom Siddíkíovej, ktorú americké bulvárne médiá prezývajú „Lady Káida“.

O „prebiehajúcej rukojemníckej situácii“ v Colleyville, približne 40 kilometrov západne od Dallasu, bol na začiatku drámy poinformovaný aj americký prezident Joe Biden.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA: Podozrivý zo synagógy je „mŕtvy“, rukojemníci sú zachránení, uviedla polícia

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti