eReport.sk
Ozbrojené bezpečnostné zložky na mieste incidentu.
Ozbrojené bezpečnostné zložky na mieste incidentu. Zdroj: cnn

Dráma v USA, nejde o bežného zločinca: Muž zadržiava v synagóge rukojemníkov, kydá na Ameriku

Americké úrady v sobotu oznámili, že muž zadržiava rukojemníkov v synagóge v štáte Texas a žiada prepustenie svojej údajnej sestry, usvedčenej teroristky. Podozrivý zajal rabína a niekoľko ďalších ľudí. Informovala o tom polícia a miestne médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra AFP.

O „prebiehajúcej rukojemníckej situácii“ v meste Colleyville, približne 40 kilometrov západne od Dallasu, bol poinformovaný aj americký prezident Joe Biden, napísala na Twitteri tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psakiová. Polícia s mužom v synagóge vyjednáva.

Zajal vraj aj rabína, hroziť má bombami

Televízia ABC News s odvolaním sa na nekonkretizovaný zdroj uviedla, že podozrivý zajal v synagóge rabína a troch ďalších rukojemníkov. Je ozbrojený a tvrdil, že na neznámych miestach uložil bomby.

Podľa ABC News je muž údajne bratom Áfíje Siddíkíovej, ktorú americké bulvárne médiá prezývajú aj „Lady Káida“, a žiada prepustenie svojej sestry z väzenia. Siddíkíová, bývalá pakistanská vedkyňa, bola v roku 2010 newyorským súdom odsúdená na 86 rokov väzenia za pokus o vraždu amerických vojakov v Afganistane. Tento mimoriadne medializovaný prípad vyvolal v Pakistan hnev.

„V Amerike nie je niečo v poriadku.“

V súčasnosti je Siddíkíová zadržiavaná vo väznici Federálneho zdravotného centra (FMC) v meste Fort Worth v Texase. Živé streamovanie dopoludňajších modlitieb zo synagógy na Facebooku zachytilo aj hlas hovoriaceho muža, ale nie scénu znútra budovy. Bolo počuť, ako muž nahlas hovorí „Máte na telefónnej linke moju sestru“ a „Zomriem“.

Polícia aktualizovala oznam a uviedla, že operácia stále prebieha. A požiadala obyvateľov, aby sa tejto oblasti vyhýbali. Neskôr dorazili aj agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie.

Takisto povedal: „V Amerike nie je niečo v poriadku.“ Streamovanie sa začalo o 10.00 h miestneho času a prerušilo sa krátko pred 14.00 h. Polícia v Colleyville v tvíte o 11.30 h (18.30 h SEČ) oznámila, že „vykonáva operáciu so špeciálnymi policajnými jednotkami (SWAT)“ na adrese Kongregácia Beth Israel.

O dve hodiny polícia aktualizovala oznam a uviedla, že operácia stále prebieha. A požiadala obyvateľov, aby sa tejto oblasti vyhýbali. Neskôr dorazili aj agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI).  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dráma v USA, nejde o bežného zločinca: Muž zadržiava v synagóge rukojemníkov, kydá na Ameriku

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti