eReport.sk
Irena Bihariová (uprostred) počas tlačovky PS.
Irena Bihariová (uprostred) počas tlačovky PS. Foto: fb/progresivneslovensko

Progresívci sa pustili do Sulíkovho rezortu: TOTO je biomasaker!

Mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko (PS) obvinila Ministerstvo hospodárstva (MH) SR zo snahy dotovať spaľovanie stromov prostredníctvom novely zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Rezort to odmieta. Novela podľa neho vychádza z vyhlášky EÚ a samotné kritéria na využívanie dreva na energetické účely budú podľa MH súčasťou vyhlášok Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

PS: Opätovne naštartujú biomasaker

„Je to šokujúce. Snaha zmeniť zákony a opätovne naštartovať biomasaker slovenských lesov je neakceptovateľná. Ministerstvu hospodárstva zjavne nestačí, že podkopáva zelené energie na európskej úrovni, ale k našej hrôze sa teraz snaží zhoršiť situáciu aj na Slovensku,“ uviedol europoslanec a podpredseda PS Martin Hojsík. Progresívci upozornili, že bez toho, aby sa takéto snahy zastavili, vyjde reforma národných parkov úplne naprázdno. Konanie MH je podľa nich ešte o to prekvapivejšie, že dotovanie využívania drevnej biomasy ako obnoviteľného zdroja energie narúša trh a podkopáva spracovateľský priemysel na Slovensku.

Ministerstvo obvinenia odmieta

Rezort hospodárstva však obvinenie odmietol s tým, že ide o novú právnu úpravu, a preto nemusí byť účel a spôsob podpory OZE hneď jasný. „Ministerstvo hospodárstva komunikuje aj s Lesoochranárskym združením VLK a som presvedčený, že v rámci rozporového konania sa nám podarí nájsť spôsob, akým sa nám už dnes navrhnuté riešenie zamedzujúce akejkoľvek forme biomasakra v našich lesoch podarí ešte lepšie zadefinovať tak, aby to bolo ľahko pochopiteľné a čitateľné aj pre predstaviteľov strany Progresívne Slovensko,“ zdôraznil štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek.

Bude vás zaujímať:

  1. Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.
  2. Ivan Ševčík
  3. Podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík(SaS).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Progresívci sa pustili do Sulíkovho rezortu: TOTO je biomasaker!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti