eReport.sk
Poslanec Milan Vetrák (OĽANO). Foto: tasr

Poslanec OĽANO na adresu smerákov: Myslia si, že ako poslanci si môžu dovoliť všetko!

Zadržanie šéfa Smeru-SD Roberta Fica políciou mu môže politicky pomôcť, myslí si poslanec parlamentu Milan Vetrák (OĽANO). Jeho kolega z klubu Lukáš Kyselica dodal, že zásah nemusel súvisieť s protestom. Treba si podľa neho počkať na závery polície. Poslanec Alojz Baránik (SaS) hovorí, že pri Ficovi už skôr upozorňovali na poburovanie či podnecovanie.

Vetrák vidí dve roviny, právnu a politickú. „Zdá sa, že právna rovina bola naplnená a že polícia postupovala správne, ale nechajme to na orgány, ktoré sú zodpovedné za to, aby to skonštatovali,“ uviedol na tlačovej konferencii v parlamente.

Vetrák: Nepekným spôsobom zneužívajú pandémiu

Myslí si, že takéto akcie môžu napomôcť Ficovi a jeho prívržencom na demagogické tvrdenia o tom, že sú utláčaní a ich práva sa porušujú. „To nie je pravda, pretože nepekným spôsobom zneužívajú pandémiu, myslia si, že ako poslanci si môžu dovoliť všetko,“ povedal. Bežní ľudia to podľa neho ťažko vedia rozlíšiť, preto to v politickej rovine môže znamenať výhru.

Kyselica: Počkáme si na závery polície

„Sami sme upozorňovali na to, že podľa nášho názoru dochádza k opakovaným prípadom trestnému činu poburovania a podnecovania, takže teraz je na polícii a prokuratúre, aby zvážili, či táto skutková podstata bola naplnená,“ skonštatoval Baránik.

Pokiaľ existovalo podozrenie zo spáchania trestného činu, polícia konala v zmysle zákona, tvrdí Kyselica. Pri podnecovaní treba podľa neho pozerať na spoločenskú závažnosť. „Podnecovanie môže byť už to, čo tomu predchádzalo, nemusí ísť o to zhromaždenie, ktoré bolo včera. Počkáme si na závery polície, aby sme nepredbiehali,“ dodal.

Fico obvinenie odmieta

Lídra Smeru-SD odviedla vo štvrtok (16. 12.) večer krátko po 18.00 h polícia pred tým, ako sa mal začať stranou ohlásený protestný sprievod na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke. Policajti informovali, že ho predviedli na základe dožiadania orgánu činného v trestnom konaní. Po prepustení z policajnej stanice Fico povedal, že bol obvinený z trestného činu podnecovania. Označil to za vymyslené, nikto podľa neho nemal záujem vyvolávať napätie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke správy o Ficovi v zahraničných médiách.
  2. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).
  3. Irena Bihariová (uprostred) počas tlačovky PS.
  4. Ivan Ševčík

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanec OĽANO na adresu smerákov: Myslia si, že ako poslanci si môžu dovoliť všetko!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti