eReport.sk
Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).
Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Foto: fb/romanmikulec13

Minister Mikulec o zadržaní Fica: Niet pochýb o tom, že Policajný zbor si nezískava priazeň občanov

Polícia pri podozrení z porušenia zákona koná bez ohľadu na to, z akého spoločenského a sociálneho spektra je preverovaná osoba. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) to uviedol po tom, ako vo štvrtok (16. 12.) policajti zadržali predsedu opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica. Informovala riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR Barbara Túrosová.

O priebehu a výsledku súvisiacich trestných konaní bude podľa stanoviska informovať kompetentný policajt tak, aby nedošlo k zmareniu účelu vyšetrovania.

Argumentoval omikronom

Ako pripomenul Mikulec, pandemická situácia na Slovensku je naďalej vážna. „Čelíme novému variantu koronavírusu, a tak, žiaľ, aj v predvianočnom období platia opatrenia, ktoré ako celok majú plniť jediný cieľ – chrániť životy a zdravie občanov,“ skonštatoval. Zároveň deklaroval snahu o to, aby bol všetkým občanom poskytnutý „primeraný životný priestor v súkromnom aj pracovnom živote“.

Priznal, že klesla dôvera občanov voči polícii

Ministra mrzí, že niektorí aktuálnu situáciu využívajú na spochybňovanie opatrení a vyzývajú ľudí na ich nedodržiavanie. „Niet pochýb o tom, že Policajný zbor si kontrolou týchto opatrení nezískava priazeň občanov, o to viac si cením, že koná nestranne, profesionálne a primerane, a preto má moju osobnú podporu,“ uviedol.

Lídra Smeru-SD odviedla vo štvrtok večer polícia pred tým, ako sa mal začať stranou ohlásený protestný sprievod na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke. Po prepustení z policajnej stanice povedal, že bol obvinený z trestného činu podnecovania. Obvinenia odmieta.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke správy o Ficovi v zahraničných médiách.
  2. Zľava Marek Biskupič a Jozef Janiga.
  3. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).
  4. Robert Fico, šéf strany Smer-SD.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Mikulec o zadržaní Fica: Niet pochýb o tom, že Policajný zbor si nezískava priazeň občanov

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti