eReport.sk
Richard Sulík. foto:tasr

Sulík už pripravuje svoj rezort na nového ministra. Ak odíde on, končí aj TENTO muž

V prípade odchodu Richarda Sulíka (SaS) z funkcie ministra hospodárstva odíde aj šéf Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) Richard Prokypčák. Líder SaS to uviedol na utorkovej tlačovej konferencii. V súvislosti so štátnymi tajomníkmi v jeho rezorte doplnil, že ich nevie nútiť ostať na pozíciách. Deklaroval snahu zabezpečiť plynulú zmenu vo fungovaní sektoru hospodárstva. Prekvapuje ho, že mu premiér Eduard Heger (OĽANO) ani líder OĽANO Igor Matovič ešte neoznámili meno prípadného nového ministra.

Sulík vysvetlil, že Prokypčák mu prípadný odchod z funkcie po jeho demisii oznámil sám od seba. „Jednoducho nebude pod novým ministrom. So mnou došiel a so mnou odíde,“ uviedol Sulík. Nemalo by sa to však dotknúť dlhoročných dohôd o zvýhodnenej cene plynu. Podčiarkol, že všetko sú písomné dohody. Potrebné kroky v tejto súvislosti by mala podľa jeho slov riešiť vláda v stredu (24. 8.). Avizované štvorročné kontrakty s občanmi by podľa Sulíkových slov malo SPP začať podpisovať počas septembra. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Jediné, čo rastie je chudoba
  2. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).
  3. Vládna nepomoc?
  4. Ohrozí rozhodnutie vlády Slovákov?

Čo sa týka ostatných ľudí v jeho rezorte a štátnych tajomníkov, bude sa snažiť, aby po jeho odchode aspoň niekoľko dní ostali a prechod vedenia nebol taký nárazový. „To sú všetko moji nominanti. Ja ich teraz nebudem odtiaľ ťahať, aby som robil zle, ale neviem ich ani donútiť tam ostať,“ poznamenal Sulík s tým, že sú to odborníci a majú na stole aj lepšie ponuky ako od štátu. Sulíka podľa vlastných slov prekvapuje, že mu OĽANO ešte neoznámilo jeho možného nástupcu vo vedení rezortu. Poukázal na aktuálnu energetickú krízu a vojnu na Ukrajine. Poznamenal, že kolegov vo vláde dopredu informoval o postupe SaS a v polovici júla im navrhol, aby mu oznámili meno nástupcu. Chcel ho počas augusta zaúčať a oboznámiť s problematikou v rezorte, aby to ani preňho nebol „skok do ľadovej vody“.

zľava generálny riaditeľ Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) Richard Prokypčák a minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS)
Zľava šéf SPP Richard Prokypčák a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Prezidentka má očakávať demisiu

Odchod SaS z vlády podľa Sulíka nie je neodvratný. Podotkol, že ak odíde Matovič z funkcie ministra financií, SaS ostane ďalej robiť svoju prácu. „Je to v rukách Igora Matoviča,“ poznamenal. Sulík odmieta, že by sa demisiou chcel vyhýbať zodpovednosti v aktuálnej energetickej kríze. Zároveň odmietol, že by niekedy chcel byť premiérom nejakej vlády. Na avizované piatkové (26. 8.) rokovanie vládnych strán SaS pôjde. Sulík však očakáva, že to bude „festival zabitého času“. O krokoch SaS sa Sulík podľa vlastných slov rozprával aj s prezidentkou a rozhodnutie republikovej rady jej oznámil telefonicky. Na osobnom stretnutí ju mal oboznámiť s požiadavkou voči partnerom a mal jej povedať, aby 31. augusta očakávala v podateľni demisiu ministrov SaS.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík už pripravuje svoj rezort na nového ministra. Ak odíde on, končí aj TENTO muž

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti