tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister hospodárstva Richard Sulík. Foto: tasr

SaS podporí Matovičov návrh. Ale aj oni za to niečo chcú

Strana SaS podporí na septembrovej schôdzi Národnej rady (NR) SR návrh na zdanenie spracovania ruskej ropy. Strana chce zároveň predložiť návrh na zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na palivá na osem percent. Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).
  2. Jaroslav Naď (OĽaNO)
  3. Na snímke spustenie novej pretavovacej pece hliníkových procesných šrotov v a.s. Slovalco v Žiari nad Hronom 14. júna 2022.
  4. Generálna prokuratúra dnes zrušila obvinenia v kauze Súmrak.

Návrh z dielne ministerstva financií Igora Matoviča parlament už dvakrát odložil práve pre požiadavku SaS na recipročné zníženie inej dane. „My sme boli pripravení ju v júni schváliť spolu s tým, že DPH na palivá klesne z 20 % na osem. My za túto daň budeme v septembri určite hlasovať a predložíme poslanecký návrh, že DPH klesne z 20 % na osem tak, ako to majú v Poľsku,“ povedal Sulík. 

Návrh zákona o dani z výhody získanej v dôsledku osobitnej situácie na trhu s ropou schválila vláde ešte v polovici mája. Daň by sa mala vyrátať ako súčin množstva ropy s pôvodom v Ruskej federácii v bareloch obstaranej daňovníkom v príslušnom zdaňovacom období a rozdielu medzi referenčnou cenou ropy Brent a priemernou cenou obstarania zníženého o päť USD (4,999 eura). Zdaňovacím obdobím bude kalendárny mesiac a sadzba dane bude vo výške 30 %.
      (1 EUR = 1,0001 USD)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SaS podporí Matovičov návrh. Ale aj oni za to niečo chcú

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku