eReport.sk
Odvolaný predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: tasr

Heger ukľudňuje občanov: Ceny elektriny pre domácnosti v roku 2023 razantne neporastú

Ceny elektriny pre domácnosti by sa v roku 2023 nemali výrazne zvyšovať. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO), ktorý prisľúbil, že zvýšenie nebude kopírovať nárast cien na trhu.

Nepocítime rapídny nárast

„V prípade ceny za plyn sa hľadajú riešenia a pripravuje sa viacero opatrení,“ uviedol, pričom to isté má platiť aj v otázke cien pre firmy. V pondelok (22. 8.) má o tejto téme hovoriť s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS).

Heger o platoch zdravotníkov

Premiér sa takisto vyjadril i k rokovaniam o platoch zdravotníkov. Deklaroval, že je pripravený sa s nimi naďalej stretávať a hľadať možnosti zlepšenia podmienok v sektore. Zároveň upozornil, že zvyšovanie platov v zdravotníctve sa môže odvíjať len od reálnych možností.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. *Juraj Šeliga
  2. Mafia a extrémisti
  3. Juraj Krúpa
  4. Krajniak to vidí jasne

V tejto súvislosti však poukázal na to, že napríklad návrh, ktorý sa týka zdravotných sestier, predstavuje historicky najvyšší nárast základných platov. „Ten sa v priemere zvýši o 400 eur, podobná ponuka je tu aj pre záchranárov a lekárov,“ upozornil Heger. Uistil, že sa hľadajú ďalšie možnosti, ako investovať do zvyšovania platov zdravotníkov. „Pripravujeme opatrenia, ktoré by mali priniesť efektívnejšie vynaložené náklady a úspory v zdravotníctve, tieto zdroje by sme potom znova investovali do stabilizácie podmienok v sektore,“ zdôraznil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger ukľudňuje občanov: Ceny elektriny pre domácnosti v roku 2023 razantne neporastú

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti