eReport.sk
Eduard Heger (OĽaNO), foto:tasr

Naivný Heger? Premiér tvrdí, že rokovania o riešení koaličnej krízy idú podľa očakávaní

Odvolanie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) by bolo populárne, ale nič by nevyriešilo. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to vyhlásil predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

Rokovania idú podľa očakávaní?

Premiér tvrdí, že samotné rokovania o riešení koaličnej krízy idú zatiaľ podľa očakávaní a „nezasekli sa“. Poukázal pritom na päť bodov, ktoré predložil na sobotňajšom stretnutí (20. 8.) koaličným partnerom a ktoré podľa neho prinášajú riešenie problémov. „Sú férovou a pre stranu SaS až nadštandardnou ponukou,“ zdôraznil. „Teraz je čas, aby SaS upustila od ultimáta,“ dodal

Riešenie nevidí ani v prípade spoločného odchodu Richarda Sulíka (SaS) a Matoviča z vlády, keďže tá podľa neho nemá problém. „Nepotrebujem riešiť vládu, tá mi funguje,“ zdôraznil Heger. Problémové sú podľa neho skôr koaličné rady, a preto navrhuje, aby sa na týchto rokovaniach Sulík a Matovič nezúčastňovali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár,
  2. Nie je korupcia ako korupcia?
  3. Vládna nepomoc?
  4. *Juraj Šeliga
  5. Nie je korupcia ako korupcia?
  6. Maroš Žilinka
  7. Krajniak to vidí jasne
  8. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).
  9. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Súčasťou novej dohody by bola aj výmena štátnych tajomníkov na ministerstve financií a ministerstve hospodárstva. „Ak by došlo k výmene, že OĽANO bude mať štátneho tajomníka na hospodárstve a strana SaS na financiách, tak uvidia výrazne viac do tých rezortov,“ vysvetlil Heger.  Naznačil, že spory na sociálnych sieťach by sa mohli vyriešiť aj sankciami, na základe ktorých by stranám hrozila strata predsedu parlamentného výboru či ministra. „To sú veľmi silné sankcie,“ vyhlásil.
      

„Mňa zaujíma profesionalita a zodpovednosť,“

doplnil

Heger zároveň odmietol, že by bol slabým premiérom. Svoju funkciu pozná podľa svojich slov veľmi dobre. „Veľmi dobre viem, kde je problém, a preto navrhujem takéto riešenie. Ak si to niekto vysvetľuje ako slabosť, tak s ním nesúhlasím,“ vyhlásil. Poznamenal, že práve vďaka jeho prístupu koalícia ešte existuje.  

 Ďalší piatok (26. 8.) chce so stranami opäť rokovať a napriek tomu, že niektorí v tom nevidia zmysel, Heger má stále nádej. Verí, že keď sa stretnú, tvrdosť poľaví. „Budem bojovať do poslednej sekundy,“ dodal Heger, ktorý odmieta porazenecký prístup a scenár, že by padla súčasná vláda. „Štvorkoalícia je jediná možnosť,“ zdôraznil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naivný Heger? Premiér tvrdí, že rokovania o riešení koaličnej krízy idú podľa očakávaní

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti