eReport.sk
Nie je korupcia ako korupcia?
Exminister financií Igor Matovič a dočasne poverený premiér Eduard Heger. Zdroj: tasr

Premiér trvá na štvorkoalícii. Riešením sú koaličné rady bez Matoviča a Sulíka, tam sa rozhoduje o všetkom

Premiér Eduard Heger (OĽANO) naďalej tvrdí, že riešením krízy medzi vládnymi predstaviteľmi by bol odchod šéfa SaS Richarda Sulíka a lídra OĽANO Igora Matoviča z koaličných rád. Zopakoval, že Slovensko potrebuje stabilnú vládu, ktorú tvorí štvorkoalícia.  

„Odchod z rezortu a z koalície nie je obeta, to je v tomto prípade pohodlnosťou. Skutočná obeta je zotrvanie v koalícii a odchod z koaličnej rady, pretože tam sa robia tie najväčšie rozhodnutia, a ak teda tam je konflikt, toto by bola cesta,“ povedal Heger v pondelok novinárom. 

Related Posts

  1. Hlas o Migoch
  2. Krajniak to vidí jasne
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  4. Nie je korupcia ako korupcia?
  5. Mafia a extrémisti
  6. Predčasné voľby
  7. *Juraj Šeliga

Premiér zdôraznil, že odchodom Sulíka a Matoviča z koaličných rád by sa vyriešilo mnoho problémov. „Na vláde nám to funguje veľmi dobre a koaličná rada je posledné miesto, kde by tento konflikt vymizol. Možno osobné útoky na tlačových besedách a zo sociálnych sietí nevymiznú, ale to nám nebude brániť zodpovedne a profesionálne vládnuť,“ dodal. 

Rokuje s SaS

Mrzí ho, že SaS ostáva v zaťatom móde. „Slovensko potrebuje stabilnú vládu, ktorá je podporovaná štvorkoalíciou a garantovanou väčšinou v parlamente,“ povedal s tým, že najbližšie dni bude venovať pozornosť rozhovorom so zástupcami SaS, aby došlo k dohode. Premiér podľa svojich slov komunikuje s predstaviteľmi SaS pravidelne. Informoval, že v pondelok popoludní sa má stretnúť so Sulíkom a jeho tímom z ministerstva hospodárstva v súvislosti s energetickými opatreniami na pomoc ľuďom. „Minister hospodárstva má spolu s tímom predstaviť konkrétne riešenia, ktoré sa potom budú pretavovať aj do opatrení, ktoré by boli schvaľované na vláde, prípadne aj v parlamente,“ skonštatoval. 

Na víkendovom stretnutí vládnych predstaviteľov premiér predstavil návrhy na zmenu koaličnej zmluvy. Koaličné rady by mali byť bez Matoviča a Sulíka, pričom raz do mesiaca by boli koaličné rady iba s predsedami strán alebo ich zástupcami. Návrhy tiež hovoria o výmene štátnych tajomníkov ministerstva financií a hospodárstva, kreovaní rozhodcovskej komisie pri koaličných sporoch či sankciách v prípade nedodržiavania pravidiel.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiér trvá na štvorkoalícii. Riešením sú koaličné rady bez Matoviča a Sulíka, tam sa rozhoduje o všetkom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti