eReport.sk
Vládna nepomoc?
Vláda SR, foto:tasr

Politológ otvorene: Sme svedkami neriešiteľnej politickej krízy,ktorá vyvrcholí 31.augusta

Podstatou súčasnej koaličnej krízy je spor dvoch strán, ktoré nemajú kam ustúpiť, preto ani nemá riešenie. Myslí si to politológ Samuel Abrahám, ktorého neúspech sobotňajšieho koaličného rokovania ukončeného bez zásadného posunu neprekvapil. „Od začiatku sme svedkami toho, že ani Igor Matovič, ani Richard Sulík nevie ustúpiť a Eduard Heger zasa nie je dosť silný na to, aby rozkázal svojmu šéfovi,“ skonštatoval Abrahám pre TASR. „Preto sme svedkami neriešiteľnej politickej krízy, ktorá vyvrcholí 31. augusta,“ dodal politológ.

Sobotňajšie koaličné rokovanie malo nájsť spôsob a cestu, ako ukončiť v koalícii krízu, ktorú vyvolali spory medzi SaS a OĽANO. Premiér predložil návrhy na zmenu koaličnej zmluvy, týkajú sa prerozdelenia ministerstiev, ale i rozhodcovskej komisie, ktorá mala riešiť koaličné spory. Heger návrhy označil za férovú ponuku, pričom uviedol, že OĽANO, Sme rodina i Za ľudí sú presvedčení, že jediným scenárom ukončenia koaličnej krízy je upustiť od ultimáta SaS a nájsť dohodu na nových podmienkach koaličnej spolupráce. Líder SaS Sulík premiérove návrhy ocenil, trvá však na odchode Matoviča z vlády.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  2. Boris Kollár,
  3. Nie je korupcia ako korupcia?
  4. António Guterres, OSN, UNITED NATIONS
  5. Maďarský premiér Viktor Orbán
  6. *Juraj Šeliga
  7. Ilustračné foto
  8. Mafia a extrémisti
  9. Krajniak to vidí jasne
  10. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

Ak nebude táto požiadavka splnená, ministri SaS podajú na konci augusta demisiu. Podľa Sulíka ani sobotňajšie rokovanie nezvrátilo tento vývoj. Skeptický v prípade nájdenia dohody je aj Sulíkov oponent, líder OĽANO Matovič. Sme rodina i Za ľudí upozorňujú, že rozvrat štvorkoalície by prišiel v čase, keď bude Slovensko čeliť bezprecedentnej energetickej kríze. Koaličné rokovania majú pokračovať v piatok 26. júla.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politológ otvorene: Sme svedkami neriešiteľnej politickej krízy,ktorá vyvrcholí 31.augusta

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti