eReport.sk
Foto: shutterstock

Súd prijal dohodu medzi takáčovcom a prokurátorom: Dömötör sa priznal ku krivej výpovedi

AKTUALIZOVANÉ – Sudca Okresného súdu Bratislava III Juraj Kapinaj odsúdil svedka v policajných kauzách. Csabu Dömötöra na podmienečný trest odňatia slobody vo výške 32 mesiacov. Sudca schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave s obvineným. Verdikt je právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. Csabu Dömötöra zároveň sudca prepustil z väzby na slobodu.

Sudca schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave s obvineným. Verdikt je právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. Csabu Dömötöra zároveň sudca prepustil z väzby na slobodu. Ani on, ani jeho obhajca, ani prokurátorka KP sa po zasadnutí k schválenej dohode nevyjadrili.

„Sudca OS Bratislava III schválil predloženú dohodu o vine a treste medzi prokurátorom KP v Bratislave a s obvineným Csabom D. Navrhovaný trest považoval za primeraný, preto rozhodol o schválení tejto dohody a uložil obvinenému primeraný podmienečný trest a zároveň rozhodol o jeho prepustení z väzby na slobodu,” povedal krajský prokurátor v Bratislave Rastislav Remeta.

Dobrovoľné priznanie

Csaba Dömötöra sa teda vzdal práva na riadny proces a dobrovoľne sa priznal, že spáchal uvedené zločiny. Podľa prokuratúry sa dopustil činu, keď ho na krivú výpoveď nahovoril obvinený svedok podnikateľ Peter Petrov s tým, že Csaba Dömötöra získa nenáležitú výhodu. Krivej výpovede sa mal dopustiť v roku 2020 v priestoroch Prezídia Policajného zboru SR pred vyšetrovateľom. Na ďalšom stretnutí sa zúčastnil aj ďalší obvinený svedok – takáčovec Matej Z., bývalý šéf Kriminálneho spravodajstva Finančnej správy Ľudovít Makóo a nebohý bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby František Böhmovi.

Sudca Kapinaj rozhodoval v stredu najskôr na neverejnom zasadnutí. Potom však procesné strany súhlasili so skrátením lehoty na verejné zasadnutie. Súd pristúpil k rozhodovaniu na verejnom zasadnutí o návrhu na dohodu o vine a treste. Prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave podal na tento súd návrh na schválenie dohody o vine a treste na Csabu Dömötöra. pre zločin krivej výpovede a krivej prísahy koncom júla.

OS Bratislava III vzal Csabu Dömötöra, obvineného z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry 23. júla do väzby. Je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách. Po takáčovcovi Matejovi Z. a podnikateľovi Petrovi P. vyhlásili pátranie.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport