eReport.sk
Špinavá hra
Eduard Chmelár. Foto: fb/chmelareduard

VIDEO Chmelár pre eReport: Herci sa „prd“ vyznajú do geopolitiky, sú to hochštapleri a vyšinutí jedinci!


Politický analytik a komentátor Eduard Chmelár nie je nadšený z priebehu predvolebnej kampane. V nej sa podľa neho viac riešia povrchné frázy a spoločenský konflikt v žiadnom prípade nevyzerá tak, ako by mal vyzerať v štáte, ktorý sa nachádza v strede krízy. Sociálne a národno-štátne témy sa snažia otvárať len opozičné strany. Vládne a progresívne strany sa naopak snažia presvedčiť verejnosť, že bez nich je Slovensko stratené a že poraziť Fica je podstatnejšie, ako vyriešiť krízu. Kampaň je podľa odborníka celkovo „mdlá“.

„V tej kampani sa takmer vytratili veľké témy. Čo ma obzvlášť znepokojuje, je to, že tu nie je diskusia ako pohnúť Slovensko dopredu. Nie sú programy. Ja viem, že programy nevyhrávajú voľby, ale sú dôležité pre to, aby ste vedeli, čo robiť, keď sa tam dostanete,“ upozorňuje Chmelár pre eReport.

Namiesto týchto tém sa jedným zo zásadných bodov kampane stalo akési ohrozovanie demokracie. Problémom je, že ak strany ako Progresívne Slovensko, alebo Demokrati, nazývajú svojich oponentov nedemokratickými už len preto, že si dovolili s nimi súperiť, je to z ich strany samé o sebe nedemokratické. „Demokracia je naozaj ohrozená, ale svojimi plánmi ju ohrozujú progresívne strany,“ myslí si odborník.

„Slovensko nepotrebuje Hegera, Dzurindu, ani Macka“

Druhá skupiny antificovských strán sú strany, ktoré doteraz vládli a majú vo svojich radoch najnedôveryhodnejších politikov samostatnej slovenskej histórie. A tí ukázali, že bezproblémové riadenie štátu medzi ich schopnosti zrovna nepatrí. „Existuje aj niečo horšie ako korupcia, a to je keď zničíte štát do takej miery, že sme druhou najchudobnejšou krajinou v EÚ. Dokonca aj Rumunsko nás predbehlo… To sa bude naprávať generácie, čo tu títo ľudia napáchali,“ pokračuje Chmelár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Má za cieľ ožobračovať ľudí?
  2. Má za cieľ ožobračovať ľudí?
  3. Pani magisterka pochovala právny štát

Lídri jednotlivých strán, ako napríklad Eduard Heger (Demokrati), alebo Mikuláš Dzurinda (Modrí), sa pretekajú v presviedčaní ľudí o svojej vlastnej dokonalosti, podobne ako množstvo iných politikov, ktorých sa dá nazvať (na základe preferencií) malými. Heger podľa Chmelára nie je líder, Dzurindovi nerozumie.

„Slovensko nepotrebuje ani generála Lacka, ani iných, ktorí tam sú. Oni sa proste potrebujú niekde uchytiť a to je ich motivácia,“ ozrejmuje Chmelár. Ten zároveň pripomína, že Dzurinda nie je žiadnym nepopísaným papierom. Okrem Gorily má za sebou aj ďalšie extrémne závažné kauzy: „Nezabúdajme na to, že najväčšia zlodejina, ktorá tu nastala, bol predaj štátnych podnikov pod cenu do rúk iných štátoch.“ Dzurinda so svojou pravou rukou Ivanom Miklošom by vo finále podľa analytika mali „chodiť po kanáloch“.

„Mimovládky robia kampaň Progresívnemu Slovensku“

Samostatnou témou sú médiá, mimovládne organizácie a ich pozícia v súčasnej kampani. Mimovládne organizácie totižto vyhlásili veľkú kampaň, ktorá sa deje bez ohľadu na jej možnú nezákonnosť a zjavnú netransparentnosť. Tretie strany boli totižto z volebného zákona vyňaté a jediným, kto môže na Slovensku pred voľbami robiť politickú kampaň, je politická strana. To však evidentne tretiemu sektoru, financovanému zo zahraničia aj zo štátneho rozpočtu, neprekáža. Razantná a agresívna kampaň mimovládok vo finále vraj nie je férová, mravná, spravodlivá, ani morálna. A je podľa odborníka evidentné, že je vykonávaná v prospech Progresívneho Slovenska.

Zdroj: yt/eReport

„Mňa fascinuje, že je to vôbec možné v štáte, ktorý sa nazýva demokratickým,“ sklamane konštatuje Chmelár. „Povedzme si to na rovinu. Robia kampaň v prospech Progresívneho Slovenska a zneužívajú na to štátne inštitúcie a štátne financie,“ dodal Chmelár o mimovládkach a médiách.

Aký je vzťah Tódovej a Záleskej?

Verejnosťou v posledných dňoch otriasla kauza novinárky M. Tódovej a sudkyne P. Záleskej. Tie potenciálne medzi sebou prechovávajú lesbický vzťah. To, čo verejnosť v tomto momente s určitosťou vie, je to, že sudkyňa, ktorá rozhoduje o podstatných kauzách a novinárka, ktorá píše o podstatných kauzách, chodia spolu na dovolenky. Je však vo verejnom záujme, aby sa mediálna a súdna moc neprepájali, hlavne pokiaľ ide o novinárku, ktorá je politicky angažovaná.

Zastane sa Čaputová po čurillovcoch aj Tódovej?

Podľa Chmelára je zvláštne, že sa k tomu doteraz konkrétnejšie nevyjadrila prezidentka SR Zuzana Čaputová. „Ak si ona dovolí verejne sa zastať trestne stíhaných čurillovcov, tak v takejto veci sa jednoducho musí ozvať… Očakávam od hlavy štátu stanovisko, že akékoľvek prepájanie súdnej a mediálnej moci je neprípustné. Rovnako ako nezákonné vynášanie zo spisov,“ konštatuje Chmelár. Pokiaľ sa totižto prezidentka nebude vyjadrovať k dôležitým spoločenských kauzám a riešiť ich, je nám vraj k ničomu: „Je minimálne zbytočná. Pretože hlava štátu má v týchto krízach určité povinnosti. A nie je to ani objímanie detí, ani fotenie sa s frajerom na bicykli.“

Najväčšiu aktivitu Čaputová v súvislosti s voľbami vykonáva v kontexte voľby zo zahraničia. Zvláštne však je, že Čaputová k využitiu práva voliť nevyzýva občanov SR ako celok, ale predovšetkým a omnoho výraznejšie zahraničných Slovákov, z ktorých najviac odovzdá hlas Progresívnemu Slovensku. „Občania iných štátov nemajú čo v týchto voľbách voliť… Nevidím dôvod na to, aby oni rozhodovali o tom, čo tu vlastne bude,“ myslí si jednoznačne Chmelár.

„Stankeho a Maštalírov názor na vojnu mi je ukradnutý“

Do kampane sa vo veľkom opäť zapájajú aj známe herecké tváre. Okrem toho, že si za to podľa Chmelára nechávajú platiť, by mali vraj občania brať v úvahu aj ďalší závažný fakt. „Oni nemajú žiadne morálne právo a nie sú ani kompetentní na to, aby posudzovali zložité otázky geopolitiky. Prd sa v tom vyznajú. A niektorí to až priam predvádzajú a zosmiešňujú sa,“ vyjadril sa Chmelár. „To sú proste hochštapleri a zneužívajú svoju známosť, aby sa zapájali do jednostranných politických aktivít,“ dodal.

Zdroj: TikTok/eReport

Uviedol príklady hercov T. Maštalíra a R. Stankeho. Tí sú vraj veľmi schopní na divadelných doskách. O vojne by však rozprávať z pozície nejakej autority nemali. „Mne je ukradnutý názor T. Maštalíra alebo R. Stankeho na ukrajinskú protiofenzívu,“ dodal Chmelár.

V relácii „Bez cenzúry“ s Fedorom Flašíkom sa taktiež dozviete:

Prečo voličov priťahujú nereálne sľuby politikov?

Čo si myslí o expremiérovi E. Hegerovi a líderke jeho kandidátky A. Letanovskej?

Prečo je návrat M. Dzurindu zatiaľ veľkou potupou?

Prečo EÚ nefunguje a je potrebná jej vecná kritika?

Je kauza M. Tódovej a sudkyne P. Záleskej dôkazom o protizákonnom vynášaní informácií zo spisov?

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Chmelár pre eReport: Herci sa „prd“ vyznajú do geopolitiky, sú to hochštapleri a vyšinutí jedinci!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: