eReport.sk
Fico opäť prepisuje históriu
premiér Robert Fico, foto:tasr

KOMENTÁR Kam toto rozoštvávanie spoločnosti speje?!


Teraz skončila všetká sranda. Predseda vlády Robert Fico sa stal obeťou atentátu, zrejme sfanatizovaného blázna, ktorý si nezaslúži nič iné len takéto pomenovanie. V demokratickej krajine a v spoločnosti, pokúsiť sa zavraždiť hlavu vlády je absurdné, nepochopiteľné a neprijateľné.

Je dobré si klásť jednu otázku. Prečo k tomu muselo dôjsť? Podpredseda parlamentu Blaha počas dnešného rokovania Národnej rady v momente, keď sa šokujúcu správu o atentáte na premiéra dozvedel, prerušil schôdzu na neurčito. Urobil tak aj s jedným dovetkom, odkazom adresovaným opozičným poslancom: „Toto je vaša vina.“ Čo tým myslel?

Kam toto rozoštvávanie spoločnosti speje?!

Je predčasné robiť akékoľvek závery, ale práve slova Ľuboša Blahu veľa napovedali, že za to v akom je stave spoločnosť môžu opoziční politici. Za to, že v našej krajine úraduje extrémna polarizácia, že sa bojíte vyjadriť svoj vlastný názor a postoj, pretože sa chcete vyhnúť útokom a lynču od ľudí, ktorí ho nerešpektujú.

Naša krajina zažila za posledného pol roka turbulentné obdobie. V septembri sme si zvolili novú vládu, v apríli zase novú hlavu štátu. Spektrum, ktoré bolo v týchto voľbách porazené, tieto porážky veľmi ťažko znášalo. Burcovali ľudí, vyzývali ich na protesty, živili v nich nenávisť tých, ktorí zvolili inak, ako oni. Toto všetko zapríčinilo niekoľko incidentov, ktoré vyústili až do dnešnej obrovskej tragédii..

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KOMENTÁR Kam toto rozoštvávanie spoločnosti speje?!

Odoberať
Upozorniť na
61 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne