eReport.sk
Richard Raši a Erik Tomáš, foto: eReport

Minister regionálneho rozvoja Raši: Na transformáciu hornej Nitry pôjde viac ako 225 miliónov eur


Na transformáciu regiónu horná Nitra je vyčlenených viac ako 225 miliónov eur. Z toho 120 miliónov je už v aktuálnych výzvach a zvyšných 85 miliónov eur bude určených v rámci výziev ešte tento rok. Vyhlásil to v stredu minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši (Hlas-SD) po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.

Na transformáciu hornej Nitry

„Okrem peňazí, ktoré sú pripravené na Fond spravodlivej transformácie, bolo určených pre Trenčiansky samosprávny kraj ďalších viac ako 135 miliónov eur na výzvy, teda sú to všetko eurofondové peniaze, o ktorých bude Trenčiansky samosprávny kraj rozhodovať s mestami a obcami sám,“ uviedol Raši.

Dobré správy pre región

Vyhlásil, že ďalších viac ako 25 miliónov eur pôjde do Trenčianskeho kraja na tzv. udržateľný mestský rozvoj. Financie budú podľa neho použité iba na tie projekty, o ktorých sa sami rozhodnú, že sú pre kraj a celý región dobré.

Mohlo by vás zaujímať:

Následne predstavil pripravované výzvy, ktoré sú v objeme viac ako 85 miliónov eur. Ide o národný projekt štátneho priemyselného parku Handlová, o ktorý žiadal samotný región. Ďalej tiež projekt odpadového hospodárstva v Nitre, ktorý pripravujú mestá a obce hornej Nitry. Vyčlenených je naň desať miliónov eur. „Sú to aj spomínané vodíkové autobusy. Potom je to projekt, ktorý sa už realizuje, a to projekt na preškolenie viac ako 840 zamestnancov tak, aby boli po zmenách, ktoré nastávajú, schopní sa umiestniť na trhu práce,“ objasnil Raši s tým, že je naň vyčlenených 15 miliónov eur.

Výzvy

Už vyhlásené výzvy sú podľa jeho slov určené na podporu komplexného stredného odborného vzdelávania, ako aj na podporu verejnej osobnej dopravy s nulovými emisiami. Taktiež ide aj o podporu pre veľké podniky či podporu pre obnoviteľné zdroje energií. „Vláda tieto výzvy a peniaze pripravovala spolu s mestami, obcami, Trenčianskym samosprávnym krajom, Hornonitrianskymi baňami, podnikateľmi, ale aj združeniami a občanmi, ktorí v tomto regióne žijú,“ uzavrel Raši.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister regionálneho rozvoja Raši: Na transformáciu hornej Nitry pôjde viac ako 225 miliónov eur

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne