eReport.sk
KĽDR chce použiť jadrové zbrane
Severokórejský vodca Kim Čong-un. Foto: tasr/ap

Kim Čong-un desí svet: Vyzval na epochálne zmeny pri prípravách severokórejskej armády na vojnu


Ľudia v KĽDR síce žijú v relatívnej chudobe, ich severokórejský vodca Kim Čong-un ale zbrojí akoby chcel mať najmocnejší štát na svete. Na akú vojnu a s kým sa pripravuje nevedno, svojich kompetentných však vyzval na epochálnu zmeny pri prípravách severokórejskej armády na vojnu.

Kim kašle na sankcie OSN

Severokórejský líder Kim Čong-un vyzval na „epochálnu zmenu“ v prípravách na vojnu dosahovaním cieľov stanovených pri výrobe vojenského arzenálu, uviedli v stredu severokórejské médiá. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP. Kim vyjadril v utorok počas inšpekcie taktického raketového systému spokojnosť nad tohtoročnými výrobnými výsledkami severokórejských obranných závodov, uviedla agentúra KCNA.

Poukázal na potrebu dosiahnutia „epochálnej zmeny pri prípravách severokórejskej armády na vojnu, ktorú je možné dosiahnuť bezchybným splnením“ tohtoročného vojenského výrobného plánu. V toto roku vyrobené raketomety sú určené pre vojenské jednotky na západe krajiny, uviedla KCNA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pripravujú sa na vojnu?
  2. Kim Jo-džong, sestra severokórejského lídra Kim Čong-una
  3. Pripravujú sa na vojnu?

Severná Kórea je z veľkej časti izolovanou krajinou. Nedávno posilnila vojenské vzťahy s Ruskom, ktoré v apríli použilo právo veta v Bezpečnostnej rade OSN, aby zablokovalo obnovenie panelu odborníkov monitorujúcich dodržiavanie medzinárodných zbraňových sankcií uvalených na Severnú Kóreu. Južná Kórea a Spojené štáty pritom Pchjongjang obvinili, že dodáva zbrane Rusku napriek sankciám OSN, ktoré to zakazujú.

Podľa analytikov môže Severná Kórea testovať zbrane a navyšovať výrobu delostreleckých zbraní a rakiet pred tým, ako ich pošle Rusku na použitie na Ukrajine. V súčasnosti tiež klesli na najnižšiu úroveň za posledné roky aj vzťahy medzi Severnou a Južnou Kóreu, ktorú Pchjongjang vyhlásil za svojho hlavného nepriateľa.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kim Čong-un desí svet: Vyzval na epochálne zmeny pri prípravách severokórejskej armády na vojnu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne