eReport.sk
SY 8 Londýn - Bývalý britský premiér Tony Blair poèas prednášky o brexite na Britskej akadémii v Londýne 14. decembra 2018. FOTO TASR/AP Britain's former Prime Minister Tony Blair makes a speech on Brexit at the British Academy in London, Friday, Dec. 14, 2018. (AP Photo/Frank Augstein)

Šokujúce tvrdenie exministra: Blair si za telefonát s Matovičom nechal zaplatiť!

Premiér Igor Matovič na svojej sociálnej sieti iba nehaní, ale sa aj rád pochváli. Najnovšie vzbudila pozornosť jeho správa o tom, že mu volal bývalý britský premiér Tony Blair. A o čo iné sa mohol zaujímať, ak nie o celoplošné testovanie.

„Taký zvláštny pocit, keď vám volá neznáme anglické číslo…zodvihnete…a tam Tony Blair,“ opísal prvotné pocity Matovič, čo znamená, že na podobné telefonáty ho nepripravuje protokol, ale naozaj každý má šancu sa dovolať nášmu premiérovi. „Mimoriadne ho zaujal náš projekt plošného testovania,“ vysvetlil premiér dôvod, prečo mu Tony Blair vlastne volal. Príbehu o telefonáte však ťažko veria niektorí diskutujúci. Obviňujú Matoviča z toho, že nevie poriadne po anglicky a iba ťažko by s Blairom prehodil zopár slov. Premiér však nedávno zverejnil video, na ktorom rozpráva po anglicky veľmi slušne. Telefonátu ale neverí ani poslanec, ultraľavičiar a večný Matovičov kritik v jednom Ľuboš Blaha. „Nech už si z Igora vystrelil ktokoľvek, Tony Blair je známy vojnový zločinec, spoluzodpovedný za vojnu v Iraku,“ vylial si srdce Blaha.

Stotisíc iba za to, že sa ukáže

So šokujúcimi zákulisnými informáciami však prišiel bývalý minister školstva Juraj Draxler. „Už v minulosti boli slovenským politikom ponúknuté služby Tonyho Blaira v zmysle, zaplatíte a on vás podporí. Nie je to, ako si asi viete predstaviť, vôbec lacné. Napríklad za to, že sa niekde ukáže na pol dňa alebo na väčšinu dňa, bola raz taxa vyše stotisíc eur a ešte nejaké významné protislužby,“ prezradil Draxler. „Netvrdím, že v tomto konkrétnom prípade sa zaplatilo cash, ale zadarmo resp. bez jasnej materiálnej príčiny, to určite nebolo,“ pokračuje exminister s tým, že medzi spolupracovníkmi Tonyho Blaira má aj veľa dobrých známych. „S najväčšou pravdepodobnosťou niekto (Igor, jeho biznis partneri alebo niekto v zahraničí) len zaplatil, aby si Igorko akože vymenil po telefóne pár viet s bývalým britským premiérom v zúfalej snahe trošku mu zlepšiť imidž. Takáto služba je totiž na predaj,“ dodal Draxler. Kuvičie hlasy však nášho pána premiéra nijak nevyrušujú a ďalej ide na vlne „volal mi Tony“. Dokonca pripojil status o tom, ako Blaira rozosmial. „Chcete zaručene rozosmiať Angličana? Tak mu po vašom vzájomnom rozhovore povedzte, že má skvelú angličtinu. Ako ja včera Tonymu Blairovi. A zasmejete sa obaja.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport