eReport.sk
Foto: tasr

Poriadny trapas. Matovič rozbíja internet videom z Bruselu: It’s live? Oh, noo

Angličtina mu teda veľmi nejde. Premiér Igor Matovič na tlačovke v Bruseli počas európskych rokovaní poriadne zviditeľnil Slovensko svojimi mierne podpriemernými schopnosťami angličtiny.

Nemal ani pokračovať! „Ja neviem, jak mám začať,“ odštartoval slovenský premiér tlačovú besedu v Bruseli. Už v tomto momente sa dalo odtušiť, že zvyšok tlačovej besedy sa bude odvíjať v podobnom duchu. „Tento sumit môže byť začiatkom niečoho veľmi pekného v našom spoločnom európskom dome,“ začal ešte zľahka premiér.

Igor Matovič v Bruseli, video: facebook

Ako, pokračoval v svojom reprezentatívnom prednese, poriadne sa zasekol. Keď my budeme pomaly zelenší za desať rokov, ako stromy, keď to tak trošku odľahčím, a zároveň naši partneri si budú robiť z prírody, niečo čo je možné,…“ v tom Matovič dostal doslova lingvistický „blackout“ a obrátil sa na neďaleký tím. „Môžem ešte raz?“ mierne zmätene prezisťoval a potom to už naozaj stálo za to.

„Can I go one time? Next time? Môžem či nie?“  Zahviezdil mixom angličtiny a slovenčiny premiér na európskej pôde. Ďalej už len Matovič so svojim tímom pred kamerami zisťoval, či záznam ide na živo alebo nie. „Live? Oh, no, It’s live…so,“ zaklincoval.. 

Foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poriadny trapas. Matovič rozbíja internet videom z Bruselu: It’s live? Oh, noo

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti