eReport.sk
Jediné, čo rastie je chudoba
Odvolaný predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: tasr

Nemocnice i školy bijú na poplach, Heger odkázal: Nešírte paniku!

Predseda menšinovej vlády Eduard Heger včera na tlačovej konferencii viackrát zopakoval, že sa Slováci nemusia báť nastávajúcej zimy. Vláda podľa neho pripravuje pomoc pre ľudí, zároveň však uviedol, že čaká na rozhodnutia Európskej únie. Tie by mali byť známe až koncom septembra.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády Eduard Heger
  2. Ilustračné foto
  3. Minister financií Igor Matovič (OĽANO)
  4. Výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor
  5. Lekári otvorili pandorinu skrinku

Školám hrozí distančná výuka

Kvôli vysokým cenám energií a dlhej nečinnosti vlády Eduarda Hegera, ľudia ani inštitúcie zatiaľ nevedia, ako si poradia s nadchádzajúcou vykurovacou sezónou. Rada vysokých škôl SR spolu s SRK , uviedla, že ak nedôjde k okamžitej náprave tohto stavu, študenti vysokých škôl od 17. novembra prejdú na distančné vzdelávanie.

„Rada vysokých škôl SR dlhodobo upozorňuje na kritické financovanie verejných vysokých škôl. Bezprecedentná energetická kríza a mimoriadne vysoká miera inflácie túto situáciu výrazne zhoršujú a ohrozujú nielen plnenie samotného poslania vysokých škôl, ale aj ich elementárnu prevádzku.“

 Tajomníčka RVŠ SR Lucia Sebechlebská

Eduard Heger, ktorého prezidentka poverila dočasným riadením rezortu školstva, zástupcom škôl odkázal, aby neprepadali panike. Jeho vláda nenechá mrznúť deti v školách, ani pacientov v nemocniciach. Konkrétne kroky, ako tomu chce zabrániť, ale nepredstavil.

Nemocnice

Neštátne nemocnice evidujú nárast cien energií niekedy až v stovkách percent. Pri nezmenených príjmoch je to pre ne likvidačné. Pre TASR to uviedol riaditeľ kancelárie Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) Miroslav Valaštík.

 „Zvýšenie cien energií bez ich kompenzácie bude znamenať jednoznačne obmedzenie až znemožnenie prevádzky zdravotníckych zariadení v regiónoch so všetkými dôsledkami pre pacientov.“

Miroslav Valaštík

Napriek ubezpečeniam predsedu vlády, že je všetko v poriadku, sa zdá, že minimálne do polovice októbra sa alarmujúci stav v školách, nemocniciach i mnohých podnikoch, nezmení.

Zdroj: TK Eduard Heger, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemocnice i školy bijú na poplach, Heger odkázal: Nešírte paniku!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti