tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Protest v Madride - Ilustračné foto. Zdroj: tasr/ap

Nie všetci čakajú na Úniu, Španielsko znižuje dane pre ľudí s nízkymi príjmami

Španielska ľavicová vláda vo štvrtok oznámila, že zníži daň z príjmu pre domácnosti s nízkymi príjmami, aby im pomohla vyrovnať sa s prudko rastúcou infláciou. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová
  2. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha,
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger.
  4. Lekári otvorili pandorinu skrinku

Vláda zníži daň z príjmu pre ľudí, ktorých ročný príjem nepresiahne 21.000 eur a pre malých a stredných podnikateľov. Úspory týchto daňových poplatníkov sa odhadujú na 1,9 miliardy eur, povedala na tlačovej konferencii ministerka pre rozpočet María Jesús Monterová.

Zdanenie bohatých

Zároveň potvrdila, že vláda v rokoch 2023 a 2024 uvalí novú daň na bohatých obyvateľov, ktorých majetok presahuje hodnotu 3 milióny eur, aby pomohla zaplatiť opatrenia na zmiernenie inflácie.

Táto takzvaná „solidárna“ daň sa dotkne približne 23.000 ľudí, teda 0,1 % daňových poplatníkov, a mala by v priebehu dvoch rokov priniesť do štátnej pokladnice 1,5 miliardy eur.

Kapitálové zisky

Španielsko dočasne zvýši aj daň z kapitálových ziskov nad 200.000 eur, ako aj daň pre spoločnosti s ročným príjmom aspoň 200 miliónov eur, čo prinesie odhadom 2,43 miliardy eur daňových príjmov.

„Odkedy sme začali vládnuť, pracujeme na tom, aby bol náš fiškálny systém progresívnejší, efektívnejší a dostatočne silný na to, aby podporoval sociálnu spravodlivosť.“

María Jesús Monterová, ministerka financií

Španielsko bojuje s vysokou infláciou v dôsledku vojny na Ukrajine a opätovného otvorenia ekonomiky po blokádach spojených s ochorením COVID-19.

Miera inflácie v krajine sa síce v septembri znížila na 9 % z 10,5 % v auguste, keďže ceny energií klesli, ale zostáva vysoká, čím ohrozuje hospodársky rast.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nie všetci čakajú na Úniu, Španielsko znižuje dane pre ľudí s nízkymi príjmami

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku