tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Lucia Ďuriš Nicholsonová Foto: tasr

Nicholsonová z Bruselu hovorí o existenčných problémoch ľudí: Nie je to až také zložité!

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová sa snaží povzbudiť ľudí pred prichádzajúcou zimou. Strašiakom by mala byť v týchto týždňoch chudoba, zdražovanie, prepúšťanie, či bezpečnosť. Vláda však v týchto témach nie je schopná uskutočniť zásadné opatrenia, keďže vládne v menšine a parlament momentálne ani náhodou nemá pod kontrolou. Parlamentná opozícia naviac tvrdí, že sa vládni predstavitelia a poslanci ani len nesnažia s niečím konkrétnym prísť. Vláda si na druhej strane stojí za tým, že v skutočnosti pomáha, aj keď to nie je vidieť. Nicholsonová vládny názor zjavne nezdieľa.

„Ľudia sú vystrašení. Boja sa zimy, boja sa chudoby, boja sa zdražovania, boja sa prepúšťania, boja sa o svoje deti, boja sa o svoju bezpečnosť. Potrebujú povzbudiť. Potrebujú uistiť, že to spolu zvládneme, že vláda má plán ako im pomôcť. Potrebujú mať istotu, že ich ešte stále niekto reprezentuje, že na nich tí hore celkom nezabudli,“ snaží sa popísať problémy ľudí cez sociálne siete a z Bruselu europoslankyňa. „Nebojte sa. Zvládneme to. Čakajú nás ťažké časy vysokých cien, nezamestnanosti a krízy s energiami. Ale existuje riešenie. Nie je to až také zložité,“ uviedla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Branislav Becík, starosta
  2. Eduard Heger (OĽaNO) a vľavo Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  3. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).
  4. Poslanec za SaS Juraj Krúpa
  5. Lekári otvorili pandorinu skrinku

Žiadna prázdna špajza

Vláda rada hovorí o akejsi „prázdnej špajze“, ktorá tu mala podľa ministra financií Igora Matoviča ostať po predchádzajúcich vládach. Nicholsonová si myslí, že zdrojov je dosť. „V špajze bude dosť peňazí z EU fondov na to, aby vláda zachránila tých najzraniteľnejších z vás. Ešte nikdy sme na Slovensku nemali toľko eurofondov ako teraz. Môžu vám pomôcť cez systémové a udržateľné riešenie: cez príspevky na bývanie, ktoré vám pomôžu zaplatiť vyššie účty. Môžu zastropovať ceny energií pre domácnosti. Môžu vám vysvetliť, akým spôsobom ušetríte na energiách. A môžu vám ísť sami príkladom,“ uviedla. Vládni predstavitelia by vraj ale museli prestať riešiť samých seba: „Toto by mali urobiť okamžite po tom, ako prestanú riešiť sami seba, ako sa prestanú biť v krčmách a ako si spomenú na to, že v tej vláde reprezentujú občanov, ktorí tu a teraz potrebujú ich pomoc.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nicholsonová z Bruselu hovorí o existenčných problémoch ľudí: Nie je to až také zložité!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku