eReport.sk
Ľuboš Blaha, foto: tasr

SMERÁK BLAHA OTOČIL Pred rokom Lasicovi a hercom odkázal nech pohnú lenivým zadkom. Teraz ho chváli!

Ľuboš, tak ako to je? Minulý rok si to ešte Milan Lasica (†81) ako herec, ktorý otvoril počas pandémie tému príspevkov od štátu, poriadne od Ľuboša Blahu zlízol. Po smrti hereckej legendy si známy prostoreký smerák do jazyka nezahryzol a zrejme zabudol na starú kritiku na adresu kultového herca. Tentokrát nešetril na hercovu adresu chválou a dokonca ho prirovnal k jednému z najbližších členov rodiny.

Známy autor statusov na protivládnu nôtu si v svojich myšlienkach rád rypne do premiéra, ministrov, koaličných politikov, ale aj hlavy štátu. Jeho kritickému peru ale neuniknú často ani známe tváre kultúry a spoločenského diania. Takto pred vyše rokom si kopol aj do herca Milana Lasicu. Dnes po jeho smrti nešetrí na jeho osobu ódami. „To mi nejak nevychádza,” povedal by klasik.

Prirovnal Lasicu k dedovi

Tak ako množstvo politikov aj smerák Ľuboš Blaha si spomenul dnes v statuse na sociálnej sieti na ikonického herca Milana Lasicu. „Pamätám si ho ako dieťa. Svojim sarkazmom mi pripomínal môjho deda – mal podobný šibalský pohľad. A podobný humor. Taká tá láskavá irónia a štipľavý sarkazmus,” zaspomínal láskavo na Lasicu.

Ľuboš Blaha púrirovnal Lasicu k svojmu dedovi. – Foto: FB/LB

Zároveň obratom dodal, že po 89. roku už hercovu dráhu nesledoval. Na tomto Blahovom hodnotení by hádam nebolo nič zlé, ak by pred vyše rokom Lasicu nezvozil taktiež na sociálnej sieti.

Viac o majstrovi Lasicovi tu:

  1. Milan Lasica

Pokrytec Blaha?

Minulý rok v marci sa rozbiehala na Slovensku pandémia koronavírusu. Začalo sa nahlas debatovať aj o podpore kultúry a hercov počas tohto neľahkého obdobia. Ani tento fenomén neušiel klávesnici známeho komentátora Smeru.

Blaha si v minulosti do Lasicu poriadne kopol. – Foto: FB/LB

„Jedna vec sa predsa len rieši. Herci a umelci. to je priorita – tak aspoň vyhlásila nová ministerka kultúry za OĽANO Natália Milanová,” začal posmešne Blaha svoju stať statusu o finančnej pomoci hercom.

Milan Lasica – Foto: rtvs

„Keďže herci vyfňukávajú, že chcú pomoc od štátu, vláda im, samozrejme, pomôže – Milan Lasica totiž potrebuje nový klavír do svojej haciendy a Zuzana Fialová si chce zaplatiť stylistu, aby jej luxusný byt zariadil v štýle hygge,” podpichol hercov Blaha.

Blaha v svojom posmešnom tóne pokračoval. „Ach, zachráňme ich, zbohatlíkov, lebo náhodou budú musieť pohnúť svojimi lenivými zadkami a konečne niečo robiť pre spoločnosť,” zaklincoval smerák.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport