eReport.sk
Milan Lasica, foto: profimedia

OBROVSKÉ TRÁPENIE Milana Lasicu. Pred smrťou sa bál, že príde o svoje divadlo!

Korona sa ho hlboko dotkla. Ani nie po psychickej stránke, ale po biznisovej určite. Herec je spolumajiteľ divadla L+S, ktoré, sa zdalo, že neprežije a brány umeleckého stánku bude musieť herec zavrieť. Nestalo sa tak. Paradoxné sa stalo, že legendárny umelec na jeho doskách poslednýkrát vydýchol.

Umelec sa už v minulosti vyjadril, že pandemickú situáciu v súkromí zvláda. Aj keď sú jeho milované kaviarne dlhodobo zatvorené, dokázal sa s negatívami tejto doby popasovať. Pomáhal mu humor. S manželkou Magdou Vášaryovou doma objavovali nové témy a začali sa zaujímať o mobilné aplikácie. Zdalo by sa, že Milan Lasica je tak vyrovnaný, že ho nič nemôže vykoľajiť. Opak bol pravdou. Smútok v očiach mal, keď musel predpovedať budúcnosť svojmu divadlu L+S: „Ja si skôr myslím, že neprežijeme. Čo mi je veľmi ľúto. Ale dá sa povedať, že kritická situácia sa zmenila na katastrofálnu. Takže už zostala len nádej, ktorá vždy ostane. Aj keď už všetko pominie, nádej zostáva,” vyjadril sa so smútkom v hlase keď žil.

Rozplakal kolegu

Jeho slová v tom čase vniesli slzy do očí režisérovi a hercovi Stanislavovi Štepkovi, ktorý o situácii s Lasicom diskutoval na RTVS v relácii Zlaté časy: „Je to veľmi ťažká situácia, pretože sa bojím o divákov, či budú mať chuť chodiť do divadla, či budú mať peniaze prísť do divadla. Príde obrovský strach. Ľudia si budú hovoriť, no to by mi ešte chýbalo, ísť tam kde bude sto ľudí a mal som nejaké problémy. My síce píšeme, chystáme veci, ale robíme to iba aby sme čosi robili. Na čosi mysleli a nevyšli z toho rozmýšľania o divadle. Ale tiež sa bojím, že je to beh na veľmi dlhé trate ak to má cieľ.” Naopak český divadelník Jiří Suchý, ktorý založil legendárne divadlo Semafor si zachováva nadhľad: „Ja som presvedčený, že prežijeme, lebo som v karanténe napísal dve hry, čo by som s nimi robil?” položil rečnícku otázku. Rozosmial tým aj utrápeného Milana Lasicu.

Foto: profimedia, rtvs

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport