eReport.sk
Natália Milanová, foto: tasr

Milanová o Lasicovi: Aj mučenie španielskou čižmou vedel podať s úsmevom

Odchod Milana Lasicu je doslova neopísateľnou stratou pre slovenskú kultúru aj celú spoločnosť. Na sociálnej sieti to uviedla ministerka kultúry Natália Milanová. „Budete nám všetkým chýbať, Maestro. Veľmi,” skonštatovala ministerka kultúry. Pripomenula, že Lasica bol skutočným majstrom slova, “ktorý aj mučenie španielskou čižmou vedel podať s úsmevom”.

Lasica bol človekom, ktorého praca presahovala generacie, vyhlásil minister školstva Branislav Gröhling. „Mal neskutocny talent pobavit ludi a glosovat na akukolvek temu s lahkostou a noblesou,” pripomenul na sociálnej sieti s tým, že Lasicov láskavý humor dokazal byt vystiznym odrazom doby. „Milan Lasica bude neskutocne chybat, lebo ludi ako on byva len zopar. Cest jeho pamiatke,” doplnil minister.

Vďačnosť za Lasicovu prácu vyjadril na sociálnej sieti aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok. „Všetci jeho obdivovatelia aj kritici uznávajú, že nás opustila výnimočná osobnosť, všestranný umelec a pre mňa hlavne človek s veľkou váhou hlasu a názoru na politiku a stav spoločnosti,” doplnil.

„Hádam niet väčšej osobnosti, akou bol Milan Lasica, ktorá by ovplyvnila toľké generácie,” skonštatoval na sociálnej sieti minister obrany Jaroslav Naď. Lasicu označil za inšpiratívneho človeka, ktorý formoval našu kultúru, interpretoval spoločenské témy nezameniteľným spôsobom a bol mimoriadne múdry a jedinečný človek. Humorista, dramatik, prozaik, textár, herec, režisér, moderátor a spevák Milan Lasica zomrel v nedeľu (18. 7.) vo veku 81 rokov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport