eReport.sk
Milan Lasica, foto: tasr

FOTO Pred Lasicovým divadlom PREKVAPENIE: Čo skrýva záhadná kresba s dojímavým odkazom?

Pred domovským divadlom Maestra Milana Lasicu L+S už horia prvé sviečky. Okrem nich ale na dverách do štúdia niekto nechal kresbu s mackom a balónikmi a dojímavým odkazom hercovi. Kresbička síce vyzerá na prvý pohľad ako výtvor dieťaťa, no autorkou je renomovaná ilustrátorka.

Refrén známeho šlágru

Kvety a sviečky ležia už aj pred fasádou budovy, v ktorej sídli kultové divadlo. Uctiť pamiatku si prišli ľudia aj priamo do vestibulu hotela, ktorým sa prechádza k dverám štúdia L+S. Nad horiacimi sviečkami je na presklených dverách nalepená hercova čiernobiela fotografia.

Viac o hereckej legende Milanoovi Lasicovi tu:

Zrak najviac pritiahne kresba, ktorá na prvý pohľad pôsobí ako detská. Vedľa zlatého macka s balónikmi je ceruzkou napísaný refrén známeho šlágru, ktorý v origináli spieval František Kryštof Veselý. Autormi piesne sú, ale Gejza Dusík a Pavol Braxatoris. Svoj typický hlas prepožičal skladbe aj práve Milan Lasica. „Ja som optimista! Viem to dozaista. Že ten svet zle nevyzerá, keď človek naň nepozerá,“ stálo napísane na kresbe.

FOTO spred divadla L+S nájdete v GALÉRII

Foto: tasr, Pavel Knapko

Dojímavý odkaz a kresba umelkyne

Okrem evergreenu na ilustrácii stál aj ďalší odkaz. „Posielame vám do neba balóny, veselé, také, ako pre vás. A pozdravujte tam hore Jula,“ stálo na ilustrácii. Kurióznym je, že na spodnej časti papiera je odkaz na webovú stránku slovenskej ilustrátorky Lucie Grejtákovej. Oslovili sme umelkyňu s tým, či kresbu s odkazom zanechala pri dverách do divadla ona.

Podľa jej slov nič také neurobila, aj keď si herca veľmi ctila. Prezradila nám, že kresbu s podobným motívom odpredala. „Fíha, asi to niekto venoval za mňa. Ja som tam ale nebola, takže to niekto venoval za mňa,“ domnievala sa umelkyňa. Kto teda stojí za emotívnym odkazom?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Pred Lasicovým divadlom PREKVAPENIE: Čo skrýva záhadná kresba s dojímavým odkazom?

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php