eReport.sk
Richard Sulík Foto: tasr

Nečakané gesto SaS po smrti Milana Lasicu: Pripomenieme si legendu štátnym smútkom?

Liberáli zo strany Sloboda a Solidarita apelujú na to, aby si Slovensko uctilo odchod Milana Lasicu oficiálnou cestou. Vyhlásilo, že bude u koaličných vládnych partnerov žiadať, aby bol v súvislosti s úmrtím herca vyhlásený štátny smútok.

Milan Lasica zomrel nečakane v nedeľu večer na divadelných doskách domovského štúdia L+S. Herecká legenda odpadla počas vystúpenia s orchestrom. Bola mu poskytnutá prvá pomoc, no už sa ho nepodarilo zachrániť.

Milan Lasica – Foto: Profimedia

Zdá sa, že Lasicove meno rezonovalo aj v politických vodách. Množstvo politických és totiž v dobrom spomínalo na hercov talent, ale aj dobrosrdečnosť. Richard Sulík z SaS zašiel ešte o niečo ďalej a za svoju stranu apeluje na kolegov z vlády, aby si Slováci Lasicovu pamiatku uctili štátnym smútkom.

Viac o úmrtí hereckej legendy:

„Osobnosť, akou bol Milan Lasica, ovplyvnila celé generácie. Jeho nezabudnuteľný humor a múdrosť nám budú v tomto uponáhľanom svete chýbať. Slovensku a kultúrnej scéne dal skutočne veľa. Považujem preto za dôležité, aby sme si z úcty a vďaky, uctili tohto velikána aj formou štátneho smútku,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport