tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zababušené dieťa, zima
Ilustračná snímka. Zdroj: fb/gazprom.neft

Smerák bije na poplach: Kupujme si svetre, Heger a Sulík opäť stiahli chvosty!

Podpredseda opozičného Smeru-SD a odborník strany na pôdohospodárstvo Richard Takáč si myslí, že by sa Slováci v každom prípade mali pripraviť na zimu, ktorá môže byť pre nich naozaj chladná. Sociálni demokrati už dlhšie upozorňujú vládu, že protiruské sankcie môžu mať za následok nedostatok plynu. Firma Gazprom plánuje aj naďalej znižovať dodávky a náhrada za ruský plyn by sa v tomto momente dala nazvať hmlistou.

Takáč vyzval: „Kupujme si svetre, budeme ich potrebovať! Ľudia už šetria na jedle, teraz majú žiť v zime v chladných bytoch. Európa si na seba naďalej šije bič. Tentoraz si máme dobrovoľne priškrtiť plynové kohútiky.“

Má sa to dotknúť domácností

Hoci vláda tvrdí presný opak, opozícia trvá na svojom stanovisku, že Európa rozohrala s Ruskom nebezpečnú mocenskú hru, na ktorú môžu doplatiť práve občania: „Samozrejme, doplatia na to krajiny ako Slovensko, ktoré je najviac závislé na plyne. O chvíľu odchádzajúci minister Sulík spomína akési výnimky. Ale úprimne, verí niekto, že sa to našich domácností či podnikov nijak nedotkne?“ – kladie rečnícku otázku podpredseda opozičnej strany.

Slovenská vláda pri tom vraj namiesto suverénneho stanoviska, zohľadňujúceho národné záujmy, ide po stopách európskej politiky, ktorá je naviac podľa opozičníkov do značnej miery ovplyvnená záujmami iných štátov – hlavne USA.

„Heger ani Sulík opäť raz stiahli chvosty a nedokázali pre Slovensko vyrokovať reálne výnimky z aj tak nezmyselných nápadov,“ píše Takáč.

Zdroj: fb/richardtakac2018

„Nikomu z nich nezáleží na osude nášho priemyslu“

Takáč v stredu tvrdo kritizoval aj prístup vlády k známej slovenskej hlinikárni ktorá takisto narazila na enormné zdražovanie plynu a podnik musí prepúšťať ľudí. „Ľudia prichádzajú o prácu, Slovensko o moderný podnik… Výsledok tejto amatérskej a doslova babráckej vlády začína mať likvidačné dôsledky! Pretŕčať sa vo fabrike a sľubovať pomoc, to je fajn. Vládni politici si v hlinikárni podávali kľučky a híkali nad tým, čo Slováci dokážu. A za bránami podniku stratili pamäť a NIČ. Nulová pomoc pre moderný a ekologický podnik teraz znamená jeho KONIEC,“ napísal opozičný poslanec.

„Neudržateľné ceny energií už Slovalco nedokáže utiahnuť a pece musí vypnúť. O prácu prídu stovky ľudí v regióne a oni sa stále len prizerajú. Pomoc pritom mali vo vlastných rukách. Cez Budajov envirofond mohli firme pomôcť, ale vykašlali sa na to a tu je výsledok. Matovičovi, Budajovi, Sulíkovi, Hegerovi… nikomu z nich nezáleží na osude nášho priemyslu a na živote ľudí, ktorých živil. Už by to mali zabaliť a nechať Slovákov, aby si zvolili novú vládu v predčasných voľbách!“ – dodal vo svojom statuse Richard Takáč.

Zdroj: fb/richardtakac2018


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smerák bije na poplach: Kupujme si svetre, Heger a Sulík opäť stiahli chvosty!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku