tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zľava ministri za OĽANO Ján Budaj a Samuel Vlčan.
Zľava ministri za OĽANO Ján Budaj a Samuel Vlčan. Foto: tasr

Budaj reaguje na energetickú krízu: Vyzval kolegu Vlčana, aby sa pripravil na zvýšený záujem o drevo!

Zvláštne. Zvýšený záujem o palivové drevo už nejaký ten týždeň trh na Slovensku reálne eviduje. V tejto súvislosti sa objavilo v médiách už viacero správ o tom, že dreva je pre zvýšený dopyt na Slovensku nedostatok a jeho ceny prudko vyskočili. Budaj však až teraz prichádza s výzvou smerom k Vlčanovi, nech zariadi, aby sa Lesy SR pripravili na zvýšený záujem o palivové drevo a zabezpečil reguláciu jeho vývozu do zahraničia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  2. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  3. Ján Budaj (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 23. júna 2022.
  4. ľudia nakupujú v potravinách na Slovnaftskej ulici v Bratislave 2. januára 2021.
  5. Zababušené dieťa, zima

Šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) volá po regulácii vývozu dreva zo Slovenska do zahraničia. V dôsledku energetickej krízy totiž očakáva zvýšený záujem o palivové drevo, a tým aj rast cien. TASR o tom informovali z tlačového oddelenia Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

Predpokladajú záujem, ktorý sa už prejavil?

„V reakcii na pokračujúcu energetickú krízu, vyvolanú Ruskou federáciou, vyzval minister Budaj ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (nominant OĽANO), v ktorého pôsobnosti je štátny podnik Lesy SR, aby sa tento podnik pripravil na zvýšený záujem o palivové drevo, vyvolaný neistotou v zásobovaní plynom,“ uviedli z envirorezortu. Predpokladajú, že bude o palivové drevo tento rok záujem aj v plynofikovaných obciach.

Ako ďalej priblížili, celkovo prešlo pod správu národných parkov do 3,4 percenta z výmery produkčných plôch lesov na Slovensku. „Napriek tomu sa MŽP a správy národných parkov zodpovedne pripravujú na zásobovanie obyvateľov v národných parkoch palivovým drevom,“ podotkli.

Zásobovanie drevom je vraj aj priorita národných parkov

Riaditelia národných parkov majú podľa envirorezortu za úlohu čo najviac využiť doterajšiu logistiku predaja, na ktorú sú zvyknutí obyvatelia obcí v národných parkoch. „Starostovia obcí a ich obyvatelia budú informovaní zo strany jednotlivých správ národných parkov, že národné parky majú ako prioritu práve zásobovanie palivovým drevom,“ dodali.

MŽP SR avizuje, že osloví aj urbáre a neštátnych vlastníkov lesov na území národných parkov, aby počas tohto krízového roka z hľadiska energetiky uprednostnili potreby palivového dreva pre svojich členov a blízke obce pred vývozom dreva do zahraničia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budaj reaguje na energetickú krízu: Vyzval kolegu Vlčana, aby sa pripravil na zvýšený záujem o drevo!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku