eReport.sk
Rory Sabbatini získal historickú medailu pre Slovensko
Rory Sabbatini, foto:tasr

Skvelý Sabbatini: Slovensko má historicky prvú medailu v golfe!

Rory Sabbatini získal v Tokiu striebornú medailu v golfe. Zlato vybojoval Američan Xander Schauffele, ktorý uspel o jediný úder. O bronze dodatočne bojovalo sedem hráčov v rozstrele. Sabbatini získal pre slovenskú výpravu tretí cenný kov.

Olympijskou šampiónkou sa vo štvrtok stala aj strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková v trape, striebro zaznamenal v piatok vodný slalomár Jakub Grigar v K1. Rodákovi z Juhoafrickej republiky patrilo po 3.kole až 17. miesto s bilanciou 7 pod par. Svoj najlepší výkon si odložil na záverečné kolo, po ktorom mal bilanciu 17 rán pod par. Víťazný Američan zakončil turnaj s výkonom 18 pod par. Sabbatini v 4. kole turnaja vytvoril olympijský rekord ihriska so skóre 10 pod par. Pre Slovensko vybojoval premiérový cenný kov v športe, ktorý sa pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro vrátil do olympijského programu po 112 rokoch.  

FOTO RADOSTI SLOVENSKÉHO GOLFISTU RORYHO SABBATINIHO NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

„Ťažko sa tomu verí. Ráno sme si hovorili, že treba ísť do toho bez tlaku, nech sa Rory ide zabaviť. Ani v najdivokejších snoch sa nám nesnívalo, že by to mohlo dopadnúť  takto. Golf je však nevyspytateľný. Vyjde vám jedno kolo a ste v boji o medailu. V sobotu hral podľa mňa Rory lepšie ako v piatok, no mal veľkú smolu.”

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Sagan v Bore skončil
  2. Thomas Edison
  3. Marcel Merčiak, zaživa ťažké chvíle
  4. Rory Sabbatini s caddym - manželkou Martinou sa bozkávajú po poslednom údere
  5. Patrik Jány sa lúči s olympiádou v Tokiu
  6. Kryscina Cimanovská bola násilne odvlečená z dejiska olympijských hier

Povedali sme si, že pôjdeme do toho s chladnou hlavou a skúsime aspoň prvú desiatku. Pre nás je to obrovský úspech a zadosťučinenie. Veríme, že sme priniesli Slovensku radosť,” tešil sa prezident Slovenskej golfovej asociácie (SKGA) Rastislav Antala pre RTVS.      

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport