eReport.sk
Rory Sabbatini s tetovaním, foto: tasr

Má golfista Rory Sabbatini neonacistickú kerku? Jeho manželka tvrdo reaguje!

Na olympiáde získal Sabbatini včera pre Slovensko striebornú medailu. Okrem nej si pozornosť získalo aj jeho netradičné tetovanie. Je to symbol radikálneho hnutia či dôkaz manželskej lásky?

Rory Sabbatini (45) má na rukách štyri viditeľné tetovania. Na pravom bicepse to vyzerá ako vlna. Pravé zápästie a ľavý biceps má tiež tetovaný. Na ľavom predlaktí rímske číslice X-XV-MMXIV, čo je pravdepodobne výročie, či iný pre neho dôležitý dátum. Pozornosť si získala najmä tá na ľavom bicepse. Medailistov vytetovaný symbol pripomína symbol hnutia z Juhoafrickej republiky, ktoré podporuje rasizmus s názvom Afrikaner Weerstandsbeweging.

Ich znak Triskele je staroveký symbol s tromi zakrivenými alebo spojenými segmentmi vychádzajúcimi z jedného bodu, ktorý prevzali bieli rasisti „Asi viacerým to udrelo do očí,” znie jeden z mnohých komentárov, ktoré sa nad Roryho symbolom pozastavujú. Kerka môže mať rôzne vysvetlenia. Rotačná symetria, v biológii známa aj ako radiálna symetria, je vlastnosť, ktorá má tvar, keď po určitom otočení vyzerá rovnako. Stupeň rotačnej symetrie objektu je počet rôznych orientácií, v ktorých vyzerá presne rovnako pre každé otočenie. Osvojilo si ju hnutie z JAR, ale jeho základ sa používa aj v svastike: „Svastika alebo fylfot alebo len ako znak nacistov, hákový kríž je kríž s ohnutými, väčšinou v polovici ramien do obvykle pravého uhla a to buď v smere hodinových ručičiek alebo proti smeru,” znie výklad znaku nacistov.

Za vodou

Rory Sabbatini získal za medailu finančnú odmenu päťdesiat tisíc eur. Na konte má ale viacero prestížnych ocenení. Šesťkrát vyhral prestížny turnaj PGA. Jeho vyše dvadsaťročné pôsobenie v tomto vznešenom športe mu vynieslo približne tridsať miliónov eur. S manželkou Martinou Sabbatini, za slobodna Štofaníkovou, žije na Floride vo vychytenej štvrti. Martina Sabbatini si do vzťahu priniesla syna Šimona Heliodora, ktorého splodila s Borisom Kollárom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rory Sabbatini získal historickú medailu pre Slovensko
  2. Rory Sabbatini s caddym - manželkou Martinou sa bozkávajú po poslednom údere
  3. Daniel Milo na archívnej snímke.

Vyhráža sa právnikmi

Proti dohadom na sociálnej sieti o Roryho tetovaní sa rázne ohradila jeho manželka. Podľa jej slov si ju dal vytetovať v roku 2014. A nejde o žiaden nacistický symbol a určite nie hnutia z Juhoafrickej republiky. To, že pochádza z JAR, s tým vraj nemá nič spoločné. Martina Sabbatini podala na sociálnej sieti stanovisko kde vysvetľuje atramentový obrázok: „Hlúposti nehorázneho charakteru. Tetovanie je venované mne, aj ja mám rovnaké tetovanie akurát nie je na ruke. Znamená to LLL -Love, laught, loyality. Môžete si vygugliť čo tie slová znamenajú, ale snáď ich nemusím prekladať. Náš vzťah je založený na týchto princípoch. Radšej sa spýtať najprv ako šíriť hlúposti. Fakt smutné,” napísala rozhorčená manželka golfistu.

Foto: tasr facebook

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport