eReport.sk
Rory Sabbatini s caddym - manželkou Martinou sa bozkávajú po poslednom údere
Sabbatini s manželkou sa bozkávajú po poslednom údere. Foto: tasr

FOTO Je to tam! Čaputová, Kollár aj Heger gratulujú striebornému Sabbatinimu. Tu sú ich odkazy

Všetci traja najvyšší ústavní činitelia mu venovali niekoľko riadkov. Olympijským hrdinom Slovenska je dnes Rory Sabbatini, ktorý získal pre našu krajinu prvú medailu v golfe. K naturalizovanému Slovákovi, ktorý pochádza z Juhoafrickej republiky, smerujú gratulácie od prezidentky, šéfa parlamentu aj premiéra.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zablahoželala golfistovi Rorymu Sabbatinimu k striebornej medaile, ktorú získal v nedeľu na olympijských hrách v Tokiu takto: “Reprezentant Slovenska v 4. kole turnaja vytvoril olympijský rekord ihriska a vybojoval pre Slovensko ďalšiu striebornú medailu. Srdečne gratulujem a pozdravujem do Tokia všetkých slovenských športovcov a športovkyne.”

Zdroj: fb/zcaputova

Sabbatinimu, ktorý vytvoril olympijský rekord ihriska so skóre desať pod par sa predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) aj poďakoval. “Gratulujem, veľká vďaka. Je to tam, Slovensko má ďalšiu striebornú medailu,” uviedol Kollár na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/boriskollarofficial

A aký odkaz pri príležitosti úspechu golfistu zverejnil predseda vlády Eduard Heger (OĽANO)? Napísal okrem iného aj to, že sa teší.  “Rory Sabbatini získal pre Slovensko striebornú medailu v golfe a ešte k tomu aj vytvoril olympijský rekord ihriska. Srdečne mu gratulujem a teším sa, že sa našej reprezentácii darí. Držíme palce i naďalej,” uviedol šéf vládneho kabinetu na facebooku.

Zdroj: fb/premier.sr

Olympijskou šampiónkou sa v uplynulých dňoch stala slovenská strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková v trape, ďalšie striebro dosiahol vodný slalomár Jakub Grigar v disciplíne K1.

Prečítajte si aj ďalšie správy spod olympijských kruhov:

  1. Daniel Milo na archívnej snímke.
  2. Jakub Griga získal ďalšiu medailu pre Slovensko
  3. Rory Sabbatini získal historickú medailu pre Slovensko
  4. Marcel Merčiak, zaživa ťažké chvíle
Niekoľko momentov z golfového ihriska, na ktorom Sabbatini zažiaril a uspel

GALÉRIA – Foto: tasr

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport