eReport.sk
Kryscina Cimanovská bola násilne odvlečená z dejiska olympijských hier
atlétka Kryscina Cimanovská, foto:tasr

Škandál v Tokiu: Atlétka kritizovala Lukašenkov režim, na olympiáde skončila!


V pondelok mala štartovať v olympijských pretekoch v behu na 200 metrov, miesto športu má ale teraz na starosti úplne niečo iné. Bieloruská bežkyňa Kryscina Cimanovská (21) v nedeľu odmietla odletieť späť do svojej vlasti, k čomu ju podľa ich slov nútilo proti jej vôli vedenie bieloruskej výpravy.

Kritizovanie sa jej vypomstilo

Vedenie bieloruského olympijského tímu v nedeľu bez jej súhlasu chcelo športovkyňu, poslať domov, pretože verejne kritizovala svoj národný tím. Cimanovská sa však na letisku obrátila na políciu a odmietla sa vrátiť do Bieloruska, informovala spravodajská televízia BBC.

Mladá bieloruská atlétka Kryscina Cimanovská (21) si zavarila na poriadny problém – Foto: tasr

Zapojilo sa Česko

Česko ponúka bieloruskej bežkyn vízum, aby sa vyhla nútenému návratu do svojej vlasti. V nedeľu to oznámil český minister zahraničných vecí Jakub Kulhánek. Dvadsaťštyriročnú športovkyňu a kritičku režimu bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka podľa jej slov nútia predčasne sa vrátiť z olympijských hier v Tokiu do vlasti. Cimanovská mala súťažiť v pondelok v behu na 200 metrov, ale bieloruský tím ju v nedeľu odviezol na letisko. Zavolala políciu, ktorá ju po niekoľkých hodinách strávených na letisku odviezla na bezpečné miesto.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Sagan v Bore skončil
  2. Marcel Merčiak, zaživa ťažké chvíle
  3. Rory Sabbatini získal historickú medailu pre Slovensko
  4. Patrik Jány sa lúči s olympiádou v Tokiu
  5. Danka Barteková prišla o miesto v MOV

„Situáciu okolo bieloruskej šprintérky Krysciny Cimanovskej považujem za škandalóznu. ČR je pripravená pomôcť. Po dohode s premiérom a ministrom vnútra jej ponúkame vízum na vstup na územie, aby sa u nás mohla uchádzať o medzinárodnú ochranu. Naša ambasáda v Tokiu je tiež pripravená pomôcť,“ informoval Kulhánek na Twitteri.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Škandál v Tokiu: Atlétka kritizovala Lukašenkov režim, na olympiáde skončila!

Aktuálne v športe

Futbal, hokej