eReport.sk
Patrik Jány sa lúči s olympiádou v Tokiu
Patrik Jány, foto:tasr

Strelec Patrik Jány sa lúči s olympiádou: Nechal som tu všetko!

Slovenský strelec Patrik Jány odíde z olympiády v Tokiu spokojný. Nepodarilo sa mu síce postúpiť do finále v ľubovoľnej malokalibrovke, no vzduchovej puške na 10 m sa dostal medzi najlepšiu osmičku. So svojimi výkonmi bol spokojný a výsledky, ktoré napokon dosiahol, by bral všetkými desiatimi už pred odletom do Japonska.

Po skvelom výkone vo vzduchovke, keď skončil na 7. mieste, sa v pondelok predstavil vo svojej druhej disciplíne. Výkonom 1172-61x napokon obsadil celkové 13. miesto. „Toto je tuším môj druhý najlepší výsledok. Venovali sme sa tejto disciplíne v uplynulých mesiacoch, na SP Osijeku sa mi darilo, ale tu rozhoduje veľmi veľa detailov. Podmienky boli veľmi dobré, preto som aj prekvapený, že neboli lepšie výsledky. Ale OH tu zametajú s viacerými. Určite boli výstrely, kde som urobil chybu. Nebolo to stopercentné, ale bolo to tak ako to malo byť,” povedal Jány. Túžbou 24-ročného strelca pred odchodom na OH bola účasť vo finále, cieľ si splnil. „Keby mi niekto povedal pred OH, že skončím takto, bral by som to všetkými desiatimi. Naozaj som spokojný s mojim vystúpením. Nechal som tu všetko. Myslím si, že to boli vystúpenia na úrovni a beriem si len pozitívne veci.”

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marcel Merčiak, zaživa ťažké chvíle
  2. Rory Sabbatini získal historickú medailu pre Slovensko
  3. Kryscina Cimanovská bola násilne odvlečená z dejiska olympijských hier

Strelci sa na strelnici Asaka Shooting Range pasovali s extrémnym teplom, čo malo podľa Jányho vplyv na viaceré veci: “Ako otvorili strelnicu, tak klimatizácia išla, ale nepomáhalo to. Mali sme na čiare 30 stupňov a ani pre naše telo a ani pre zbrane a strelivo to nebolo ideálne. To sú veci, ktoré môžu ovplyvniť preteky. V malokalibrovke mu najlepšie vyšla poloha v stoji, po prvých dvoch kľačmo a v ľahu nebol spokojný: „Pred poslednou som hovoril trénerovi, že nie som spokojný po prvých dvoch polohách, ale povedal mi, že zvyšok treba urobiť čo najlepšie a nemám pozerať ako som na tom. Ale strieľať 390 a viac, to je veľmi dobrý výkon.”

Zdroj: tasr


Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport