eReport.sk
Andrej Danko, foto:fb/a.d.

ŠARVÁTKA POKRAČUJE Hrnko vyrozprával zvláštnu príhodu o Dankovi. Šéf SNS reaguje!

Nie je žiadnym tajomstvom, že exnárodovoec Anton Hrnko sa so šéfom SNS Andrejom Dankom príliš nemusia. Súčasný poradca Borisa Kollára ale vyrukoval s kurióznou historkou práve o svojom bývalom straníckom šéfovi. Čo si o tom myslíte?

Vzťahy medzi Dankom a Hrnkom sa poriadne naštrbili potom, čo sa národovci nedostali počas volieb cez parlamenbtný prah. Dvojica sa tak následne usilovala vyhrať voľbu na čelo strany, čo sa Dankovi aj podarilo a Hrnko zo strany odišiel.

Hrnkova historka

Zdá sa, že Hrnko naďalej na Danka pekného slova nenájde ani v súčasnosti. Na čerstvom statuse dokonca vyrukoval so zvláštnopu historkou, ktorú počul od starého kamaráta. „Vždy som sa smial, keď A. Belousovová označovala A. Danka za Maďara. Veď predsa národnosť je vec výberu a nie nejakých predkov! Včera som však stretol môjho spolužiaka z gymnázia, ktorého som už roky nevidel a ktorému nemám prečo neveriť,“ začal na sociálnej sieti svoju historku Hrnko.

Viac článkov tu:

  1. Danko o krokoch vlády
  2. Sprava Ivan Korčok a Péter Szijjártó.
  3. Vztýčením štátnej vlajky s vojenskou poctou pred parlamentom v Budapešti za účasti maďarského prezidenta Jánosa Ádera sa začali v sobotu 4. júna 2016 oficiálne podujatia Dňa spolupatričnosti.

Podľa Hrnka mu známy povedal informáciu, po ktorej skoro spadol zo stoličky. „Vraj to bolo už dávno, keď sa A. Danko len začínal pohybovať po vyššej politickej scéne. Bol svedkom jedného predstavovania. Ktosi predstavoval A. Danka maďarskej veľvyslankyni a on nechcel veriť vlastným ušiam. Sväto-sväte mi tvrdil, že z Danka po predstavení vypadlo tvrdenie, ktoré sa mu zdalo úplne šialene. Vraj hneď po predstavení povedal: Ja som Maďar, len po maďarsky neviem,“ opisuje stretnutie Hrnko.

Anton Hrnko – Foto: tasr

Danko reaguje

Ten ďalej píše, že až po tejto informácii mu spätne docvaklo viacero spomienok z minulosti. „Napr. keď som chcel po vzore Maďarov predložiť NR SR „lex Trianon“, ktorý by z príležitosti stého výročia mierovej zmluvy predstavil slovenské stanovisko k tejto základnej zmluve, zabezpečujúcej našu existenciu v jestvujúcich hraniciach. Jeho zúrivá reakcia mi vtedy nešla do hlavy, teraz sa mi už zdá zrejmejšia,“ zaspomínal bývalý člen SNS.

EReport oslovil aj samotného Danka a opýtal sa ho, čo hovorí na tvrdenia bývalého spolustraníka. „Klamstvá pána Hrnka je zbytočné komentovať. Je mi ho ľúto a tak ako som povedal, viac ho komentovať nebudem,“ adresoval Hrnkovi Danko.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠARVÁTKA POKRAČUJE Hrnko vyrozprával zvláštnu príhodu o Dankovi. Šéf SNS reaguje!

Najnovšie