eReport.sk
Andrej Danko, foto:tasr

Naď sa obul do kapitána Danka. Toto šéf SNS odkázal ministrovi obrany, Matovičovi a Kollárovi!

Minister obrany Jaroslav Naď sa na sociálnej sieti pochválil, že napreduje jeho iniciatíva, ktorá má upraviť udeľovanie vojenských hodností. Otvorene si tak rypol do exšéfa parlamentu Andreja Danka, ktorý v minulosti teatrálne bozkával svoju kapitánsku výložku rovno pred novinármi. EReport oslovil k téma šéfa národniarov a ten na Naďovi nenechal nitku suchú.

Morálne dno

Šéf rezortu obrany už dlhšie tlačí na realizáciu materiálu, ktorý má obmedziť povyšovanie vojakov v zálohe. Svojou iniciatívou naráža najmä na už kultovú kauzu okolo Andreja Danka, ktorý sa pýšil pred niekoľkými rokmi svojou kapitánskou výložkou.

„Morálne dno typu povýšenie kpt. Danka sa už vďaka tejto novele zákona opakovať nebude môcť,” udrel do šéfa Slovenskej národnej strany Naď. Ten chce vrátiť do sféry povyšovania vojakov určitý odborný rozmer a utnúť tak nálepkovanie politikov hodnosťami za svoje stranícke zásluhy.

Ako Naď prezradil, materiál už podporil ústavnoprávny výbor parlamentu. Ešte mu musí dať zelenú aj výbor pre obranu a bezpečnosť a na záver aj samotná národná rada.

Andrej Danko bozkával v minulosti kapitánske výložky. – Foto: reprofoto: RTVS

Podal si Kollára, Matoviča aj Naďa

K téme sme oslovili aj samotného Danka. Ako vníma, že ho šéf silového rezortu spomínal v súvislosti s touto iniciatívou? „Keďže pán Naď nebol na vojne, tak nerozumie problematike,” krúti hlavou nad ministrom Danko.

Šéf SNS si kopol aj do ďalších členov koalície. „Kollár má ploché nohy, Naď na vojne nebol a Matovič má takisto modrú knižku. Títo ľudia nevedia o čom hovoria. Ja som z povýšenia v zálohe nemal žiadnu výhodu a na rozdiel od nich som si svoje povinnosti splnil,” povedal k tematike povyšovania a vojenčiny Danko.

Andrej Danko na vojne v roku 1998. – Foto: FB/AD

Zároveň dodal, že mu je ľúto, že minister obrany tému povyšovania vojakov zneužíva. „Pochopil by ma, ak by rok ako ja nosil uniformu,” podčiarkol šéf mimoparlamentnej SNS. Danko dokonca len nedávno zverejnil svoju mladícku fotku, keď pózoval pred budovou ministerstva obrany v roku 1998, keď nastúpil na vojenčinu.

Viac článkov tu:

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď sa obul do kapitána Danka. Toto šéf SNS odkázal ministrovi obrany, Matovičovi a Kollárovi!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport