eReport.sk
Sprava Ivan Korčok a Péter Szijjártó.
Ivan Korčok (vpravo) a Péter Szijjártó. Foto: tasr

Belousovová chce, aby vláda zastavila maďarskú rozpínavosť, natrela aj Danka: Ide do tuhého!

Expodpredsedníčka národnej rady Anna Belousovová vyštartovala po šéfovi slovenskej diplomacie Ivanovi Korčokovi (nom. SaS) a v zrkadle aktuálnych reálií vyzvala aj vládny štvorspolok, aby okamžite konal. Bývalá významná hráčka v slovenskej vysokej politike, ktorá je aj spoluzakladateľkou Slovenskej národnej strany, nešetrila kritikou v reakcii na informácie z týchto dní. Podľa nich maďarská vláda skupuje na území Slovenska nehnuteľnosti, vrátane našej pôdy. Korčok v tejto súvislosti odovzdal tento týždeň maďarskému partnerovi Petrovi Szijjártóovi stručný písomný dokument, v ktorom požiadal Maďarsko, aby svoje vládne programy presahujúce na Slovensko robilo po vzájomnej konzultácii a dohode.

Belousovová nemala zľutovanie, aj keď nepopiera, že premiér Maďarskej republiky Viktor Orbán má aj na Slovensku mnohých fanúšikov. “Je pochopiteľné, že mnohým Slovákom sa páči, ako razantne obhajuje vždy a všade maďarské záujmy. Kiež by sme mali aj my takého politika. No pri obdive Orbána netreba zabúdať, že on je premiérom Maďarska a obhajuje záujmy Maďarska, NIE SLOVENSKA!,” dvihla vo svojom statuse varovný prst Belousovová.

Belousovová: Maďari konajú bez vedomia Slovenska

Uviedla, že Orbánove kroky a vyhlásenia idú proti našim záujmom, dokonca ich rovno ohrozujú. “V týchto časoch sa maďarská politická reprezentácia na čele s Orbánom správa doslova ako vlci, ktorí zacítili, že slovenské stádo vedú slabí vodcovia a vrhajú sa na korisť. Konkrétne konanie Orbána a jeho vlády tomu nasvedčujú. Maďarsko skupuje na Slovensku nehnuteľnosti – vraj na diplomatické ciele – bez vedomia vlády SR. Maďarskí vládni predstavitelia sa často potĺkajú po území Slovenska na akciách organizovaných maďarskou národnostnou menšinou takisto bez vedomia vlády SR. Maďarsko vyčlenilo 400 miliónov eur prostredníctvom fondu na skupovanie ornej pôdy v okolitých krajinách, teda aj Slovenska. Bez vedomia vlády SR. Maďarsko vyčleňuje 144 eur na podporu maďarskej menšiny na Slovensku cez vybrané !!! organizácie. Maďarsko vyčleňuje milióny eur na opravy kostolov pre maďarskú menšinu. Maďarsko si proste robí na našom SLOVENSKOM ÚZEMÍ , čo chce, akoby tu ani hranice neexistovali ! Akoby Veľké Maďarsko ožilo,” hromžila Belousovová pri výpočte krokov, ktoré maďarskej vláde pripísala.

Krorčok vraj len “trepe” a čaká na vysvetlenie

“A čo my Slováci ?!,” opýtala sa politička vzápätí. “Pán minister Korčok trepe o dobrých vzťahoch s Maďarskom, čaká na vysvetlenie atď. Nech čaká . Dočká sa, keď sa prebudí. Ale nič príjemné to nebude,” podčiarkla jedným dychom Belousovová.

VIDEO Korčok: Potvrdil som odhodlanosť urobiť maximum pre dobré vzťahy s Maďarskom

Zdroj: tasr

Následne prišla so scenárom, ktorý podľa nej môže nastať. “Môže sa stať , že slovenskú pôdu nám zatiaľ skúpia pod zadkom a my budeme bírešmi, nájomníkmi vo vlastnom domove,” spresnila ako vidí možný vývoj ďalších udalostí.

“Vláda má nielen právo, ale aj povinnosť konať”

A pokračovala apelom nielen na Korčoka, ale aj súčasnú slovenskú vládnu koalíciu a tiež na opozičných politikov: “Netreba čakať. Treba konať pán minister! A konať má vláda nielen právo , ale aj povinnosť. Teraz treba, aby koalícia aj opozícia zabrala a urýchlene ZÁKONMI zastavila maďarskú rozpínavosť. Ide do tuhého, vážení!”

Belousovová vyjadrila zároveň obavy nad tým, že by mohlo byť už neskoro, spochybnila tiež akcieschopnosť Slovenska ako takého. V tejto súvislosti natrela aj súčasného šéfa národniarov Andreja Danka. Označila ho opäť, tak ako v minulosti, za polovičného Maďara.

“Danko, polovičný Maďar, sa vidí na kandidátke Smeru”

“Ak pravda ešte vôbec má tento národ schopnosť a silu prežitia…Keď som pred rokmi upozorňovala, že je výsmech národa, aby sa predsedom najstaršej politickej strany Slovákov stal polovičný Maďar, mnohí mi to dali vyžrať. Vraj som netolerantná šovinistka a pod. A čo je teraz zo strany, ktorá by mala stáť na stráži ochrany národných záujmov Slovenska?! Úbohá troska potácajúca sa okolo 1% na čele s človekom, ktorému išlo a ide stále len o svoj zadok. A ten si už vidí zachránený na kandidátke Smeru. V 90-tych rokoch bolo jedno z burcujúcich hesiel národného pohybu na Slovensku: Slováci na nohy! Dnes by mohlo byť : Slováci chyťte sa rozumu!!! Lebo prídete aj o to kreslo spod zadku, z ktorého sledujete hlúpe reality šou…,” dodala zjavne znechutená Belousovová.

Zdroj: fb/belousovova

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová
  2. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).
  3. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok si odkladá ochranné rúško počas príchodu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli 10. mája 2021.
  4. Ivan Korčok (nom. SaS).
  5. Peter Kmec.
  6. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová chce, aby vláda zastavila maďarskú rozpínavosť, natrela aj Danka: Ide do tuhého!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport