eReport.sk
Jaroslav Paška, foto:tasr

Hrnko otvorene o Paškovi: Ja som bol výbušný, on diplomat. Ale toto ma mrzelo a súvisí to s Dankom!

Politickým súputníkom Jaroslava Pašku bol aj ďalší ostrieľaný politik, a to Anton Hrnko. Spolu tvorili zaujímavú dvojicu: Zatiaľ, čo Hrnko vedel vypeniť, Paška ho dopĺňal svojim sofistikovaným vystupovaním. Jedna vec ho ale mrzela a súvisí so súčasným šéfom Slovenskej národnej strany Andrejom Dankom.

Správa o smrti Jaroslava Pašku prišla včera večer úplne nečakane. Doslova šokovala nielen verejnosť, ale aj Paškových najbližších spolupracovníkov a bývalých kolegov. EReport sa na roky po boku práve Jara Pašku opýtal exnárodovca Antona Hrnka. Ten dal najskôr košom kontroverznému Jánovi Slotovi a nedávno aj Andrejovi Dankovi. Na Pašku ale nedá dopustiť.

Dobrý a zlý policajt

„Narozdieľ odo mňa to bol veľmi kultivovaný človek. Kde ja som bol pomerne výbušný a niekedy až nepríjemne priamy, on bol jednoducho diplomat. Snažil sa veci riešiť jemnou rétorikou a ustupovaním. Hľadal skôr kompromis, akoby išiel priamo do stretu,” opísal Hrnko vzťah s exkolegom.

Anton Hrnko – Foto: SITA

„Viac menej sme sa dopĺňali. V určitých obdobiach sme boli také, dá sa povedať dvojičky. Dobrý a zlý muž, dobrý a zlý policajt. V politike sa to takto skrátka vždy hrá. V tomto zmysle mi pripadal ako človek, ktorý určite zanechal stopu v slovenskej politike,” podčiarkol.

Viac o Jarovi Paškovi:

Mrzí ho to

Hrnko úprimne priznal, že v poslednom čase sa ich cesty rozdelili. „Trochu ma zamrzelo, že sme sa v poslednom období rozišli. Ale to už tak býva,” priznal Hrnko. Dôvodom prečo už neboli toľko v kontakte, bol fakt, že Anton Hrnko nedávno odišiel so Slovenskej národnej strany pod vedením Andreja Danka, ktorého v súčasnosti príliš v láske nemá.

Paška pôsobil v raných 90. rokoch ako minister školstva, neskôr ako europoslanec, ale aj zákonodarca v domácom parlamente.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport